Nincs kedvetek legalább egy keveset tanulni nyáron? A nyelvtudásotokkal fizethettek érte

Ha nyár, akkor pihenés. Pár hónapra félretehetjük az iskolát és a tanulást, de a nyelvtanulás terén veszélyes ez a gondolkodásmód.

  • Tornyos Kata

Ha több hétre abbahagyjuk a rendszeres tanulást, könnyen elveszíthetjük a motivációnkat a folytatáshoz. Amellett, hogy így az eddig belefektetett munka kárba vész, a céljaink elérésétől is távolabb kerülünk– írja a Speak! Nyelviskola közleményében.

 

A nyelvtanulásnál elengedhetetlen a folyamatosság

"Nyáron, ha arra van szükségünk, lehet egy kicsit lazábbra venni, a heti több tanórát egyre, kettőre csökkenteni, és kiegészítésként olyan tevékenységeket választani, amelyek játszva tanítanak. Hasznos lehet például idegen nyelven filmeket nézni, de már számos angol nyelvű társasjáték is megtalálható az itthoni boltokban. Így észrevétlenül fejleszthetjük a nyelvtudásunkat, miközben élményeket szerzünk” – mondta Dunay Péter, a Speak! Nyelviskola szakmai vezetője

 

Már bármikor, bárhonnan lehet tanulni

 

Az sem lehet akadály, hogy el kell menni a nyelviskolába, hiszen gyakori, hogy online formában zajlanak a tanfolyamok. Sok magántanár is így vállal diákokat, ezért akár egy külföldi nyaralás közben is elkülöníthettek egy-két órát a gyakorlásra.

 

A nyári szünet alatt a nyelvtanulási motiváció könnyen a nullára csökkenhet. Ha valaki hosszabb ideig nem gyakorol, nehezebben tér majd vissza a tanulási rutinba, és lesz képes újra motiválttá válni – mondta a szakember.

 

Hozzászólások

Kormánybiztos lesz Bódis Kriszta, a kultúráért felelős tárcát Tarr Zoltán, a tudományos területet pedig Tanács Zoltán irányíthatja

Magyar Péter kormánybiztosnak kérte fel Bódis Krisztát, aki a társadalompolitikai stratégia kialakításán dolgozhatna, Tarr Zoltán a kultúráért és társadalmi kapcsolatokért felelős minisztérium élére kerülhetne, míg Tanács Zoltán a Tudományos és Technológiai Minisztérium irányítását kaphatná meg.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu