Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Fontos döntést jelentett be pénteken Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család és ifjúságügyért felelős államtitkára: nem csak az első nyelvvizsga díját kaphatjátok vissza 2018-tól.
A világ legjobb fordítója - így hirdeti magát a DeepL, amely magyarul sajnos nem tud, de angolul, franciául, németül, spanyolul, olaszul, hollandul és lengyelül igen. Érdemes kipróbálni.
„Ha a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló kormányrendelet előírásain nem változtatnak, akkor a követelmények között szerepelni fog, hogy 2020-tól senkit sem lehet felvenni a felsőoktatásba, aki nem rendelkezik középfokú (B2 szintű) komplex nyelvvizsgával. A várható megszorítás azonban kirekeszti a továbbtanulásból azokat, akik általános és középiskolai tanulmányaik során nem tudtak megfelelő szintű nyelvtudásra szert tenni – akár iskolai lehetőségeik, akár családi hátterük miatt” – írja a Civil Közoktatási Platform (CKP) állásfoglalásában, amelyet elküldtek Balog Zoltán emberierőforrás-miniszternek. Hozzáteszik: a magyar közoktatás Trabantjától elvárni egy Forma1-es győzelmet - ez a felvételihez kötelezővé tett nyelvvizsga
Bármelyik nyelvvizsgarendszert is választod, találni fogsz ajánlásokat a terjedelemre, de akkor jársz el okosan, ha ezt egészséges távolságtartással kezeled. Ha ugyanis rágörcsölsz a terjedelemre, az eltereli a figyelmedet a szövegalkotásról - olyan külső szempontot hoz be, amely önmagában biztosan nem javítja a szövegeid minőségét a nyelvvizsgán.
Akár 35 ezer forintos támogatást is kaphatnak azok a 35 év alattiak, akik 2018-ban szerzik meg első közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgájukat, nem mindegy azonban, milyen nyelvből jelentkeznek írásbelire és szóbelire. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat és feltételeket.
Visszajár az első sikeres nyelvvizsga díjából 34,5 ezer forint 2018 első napjától, de a bizonyítvány kiállításától számított egy éven belül kell azt igényelni az Új Nemzedék Központ Nonprofit Közhasznú Kft.-től - írja a Napi.hu.
Már a 2018-as felvételire készültök, ezért még idén szeretnétek megszerezni az értékes felvételi pontokat (is) érő nyelvvizsgát? Vagy a diploma megszerzése előtt álltok, ezért még az államvizsga előtt szeretnétek írásbelizni és szóbelizni valamelyik nyelvből? A legtöbb nyelvvizsgaközpont még hirdet 2017-es vizsgaidőpontokat - ha nehezen tudtok választani, nézzétek meg azt is, hol kell egyedül, és hol kell párban szóbelizni.
A közösségi média sokunk „második otthona”, állandó fóruma a legkülönbözőbb véleményeknek. Gyakran óránként vagy akár percenként produkálunk ilyen pár szavas, néhány mondatos, nem ritkán indulatos, érzelmileg túlfűtött, emotikonokkal színesített hozzászólásokat, kommenteket a közösségi oldalakon. Talán nehéz elképzelni, hogy ez a szövegtípus hogyan jelenhet meg egy nyelvvizsgán.
Úgy tűnik, a nyelvtanulás a világ minden táján fontos kérdés. Ezt igazolja, hogy csak úgy dőlnek az előrendelések a Kickstarteren egy különleges nyelvtanító appra - írja a hvg.hu.
Mennyit kell fizetnetek a legnépszerűbb általános nyelvvizsgákért? Változtak-e az árak? Ha idén szeretnétek nyelvvizsgát szerezni, akkor érdemes időben szétnézni. Megmutatjuk, hol és mennyiért adnak papírt a tudásotokról.
Nyelvvizsgára készültök? Itt egy remek lehetőség, hogy egy kicsit gyakoroljatok. Ezzel a feladattal bővíthetitek a szókincseteket és természetesen szórakozhattok is. Nektek mennyi idő kell a kitöltéshez?
Egy vagy akár több idegen nyelv használata és a szaknyelv ismerete valódi előnyt jelent a munkakeresés során – többek között ez derül ki a Szent István Egyetem (SZIE) Zöld Út Nyelvvizsgaközpontja által végzett felmérésből.
Fülhallgató a fejre, toll a kézbe - ha alaposan felkészülsz, nem lehet problémád a nyelvvizsga hallás utáni szövegértést mérő részével. De hogyan érdemes készülni ezekre a feladatokra a nyelvvizsga előtt? Hol találsz ingyenes teszteket, milyen külföldi oldalakat érdemes megnézni, és mire jó a próbavizsga? Utánajártunk.
Általában minden, amiben a vizsga szó szerepel, félelmet kelt bennünk. Még akkor is ha "próba". Pedig egy próbavizsga biztosan segít a nyelvvizsgára felkészülésben. Nézzük meg, hogyan!