Egyre több fiatal diagnosztizálja magát kitalált mentális betegségekkel az interneten
Sokan feltételek nélkül is elfogadnak olyan információkat, amelyek kétes forrásokból származnak.
Sokan feltételek nélkül is elfogadnak olyan információkat, amelyek kétes forrásokból származnak.
Kisebb arányban, de a fiatal fiúkban is kialakulhat megfelelési vágy a közösségi média idealizált tartalmai miatt.
„A Covid-oltással chipet ültettek az emberekbe. Az 5G rákot okoz. Idekattintva tiéd lehet ingyen a legújabb iPhone.” Ilyen és ehhez hasonló álhírekkel szinte minden nap találkozhatunk az interneten, azonban gyakran fel sem ismerjük elsőre, ha valótlan állításról van szó.
A felhasználók szerint a TikTok többek között függőséget és figyelemzavart is okoz.
Az okostelefonok betiltása segíti a tanulást a pedagógusok szerint.
Rengeteg oka lehet annak, hogy kevesebben követik a világ történéseit. Az Oxfordi Egyetem jelentése szerint a háborúknak és a világjárványnak is nagy szerepe van a csökkenő tendenciában.
Podcasteket viszont a többség szívesen hallgat és sokan vélekednek úgy, hogy kevésbé vannak kitéve a megtévesztő információknak, mint az idősebbek.
Együttműködési megállapodás született a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) között annak érdekében, hogy médiatudatosságra sarkallják a diákokat. Az NMHH a közszolgálati médiaszolgáltatások számáról és az általuk használt médiaszolgáltatási lehetőségekről döntő szabályozó szerv.
A TED Talk-ok olyan videók, melyekben szakértők tartanak előadásokat az oktatásról, az üzleti életről, a tudományról, a technológiáról és a kreativitásról. Rengeteg ilyen előadás található meg az interneten, most ezekből hoztunk nektek egy gyűjtést kikapcsolódás, tanulás vagy szórakozás gyanánt.
Kispolgár néven indul új, közélettel foglalkozó gyerekújság. Több mint 30 éve nem volt Magyarországon hasonló sajtótermék.
A Pajzs nevű app segít a 13-15 éveseknek, hogy felismerjék a gyanús posztokat.