Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A termekben 18 foknál nem lesz hűvösebb, a kollégiumokban pedig legalább 20 fok lesz – ez áll a hétfőn megjelent rektori-gazdasági vezetői utasításban. Hősugárzót viszont nem lehet használni.
2024-ben teljesen átalakul a felvételi pontszámítási rendszere, sőt már 2023-ban is változnak a szabályok: nem minden szakhoz kell majd emelt szintű érettségi. Az egyetemek és főiskolák elkezdték nyilvánosságra hozni, pontosan milyen képzéseken lazítanak az elvárásokon. Már most látszik: több tízezer diák kap felmentést a nehezebb érettségi alól.
Nem határoz meg minimumpontszámot a Miskolci Egyetem a 2023-as és 2024-es felsőoktatási felvételi eljárásokban - többek között ez is átalakul a következő felvételiben. Elhoztuk a szabályokat.
A 24.hu arra volt kíváncsi, mennyi pénzt kapnak a Miskolci Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi tagjai. Nagy meglepetésre határidőn belül megkapták az adatokat.
A nappali tagozatosok továbbra is bejárnak majd az előadásokra és a szemináriumokra, a levelezős szakokon tanulók óráit októbertől viszont online tartják meg.
Fáklyákkal vonultak végig múlt héten Miskolc utcáin a Miskolci Egyetem végzősei – ez a „Szalamander”, amellyel elbúcsúznak az egyetemtől és a várostól.
Budapest, egy 100-200 ezres egyetemváros vagy valamelyik kisebb város? Hol töltitek a következő három (négy, öt, hat) évet? Erre a kérdésre is választ kell adnotok, aki idén felvételiztek egyetemre. Megnéztük, mit kínál Pécs, Miskolc, Debrecen és Szeged, milyen a campus, hol találjátok a legjobb szórakozóhelyeket, és hol lehet eltölteni az időt – vizsgák előtt, vizsgák után.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem űrcentrumot alapított, a Műegyetemen jövőre indul az űrmérnöki képzés, a Debreceni Egyetem kutatói pedig űrtáplálkozással, űrélettannal és űrorvostannal is foglalkoznak – egy különleges üvegházban például „űrpaprikát” termesztenek. Sorra rukkolnak elő az egyetemek űrtudományi programokkal, a kormánynak pedig nagy tervei vannak: szerintük 2024-ben vagy 2025-ben újra lesz magyar űrhajós a kozmoszban.
Bár az innovációs minisztérium nem tette kötelezővé a maszkviselést az egyetemeken, egy héttel a félévkezdés után már van már olyan intézmény, ahol csak maszkban lehet részt venni az előadásokon és a szemináriumokon.
A legtöbb egyetemen a napokban kezdődött a beiratkozás és a tantárgyfelvétel, a koronavírus-járvány miatt az intézmények azonban idén is szigorú szabályokkal vágnak neki a tanévnek. Mutatjuk, kell-e maszk a Corvinuson vagy az ELTE kampuszain, lesz-e lázmérés Miskolcon, és milyen vészforgatókönyvekkel készül az őszi szemeszterre a szegedi egyetem.
Ötvennégy éves fotót találtunk a Fortepanon a Miskolci Egyetem campusáról – az épületek egy része ismerős lehet, de azóta sok minden épült a területen. Ez a nap képe.
Múlt pénteken szavazást indítottunk: arra voltunk kíváncsiak, szerintetek melyik az ország legkülönlegesebb egyetemi épülete. Sokáig fej fej mellett haladt a Soproni Egyetem főépülete és a Miskolci Egyetem sportcsarnoka. Nézzük, változott-e az állás.