Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hány feladatot kell majd megoldaniuk a középszinten érettségizőknek az idei matekérettségin? Mennyi idő lesz a feladatlapokra és milyen segédeszközöket vihettek be a terembe? Most minden kérdésre válaszolunk.
"Sok diáknak nem az a problémája, hogy nem képes megoldani helyesen az érettségi feladatokat, hanem hogy kifutnak a megadott időből, és nem fejezik be a feladatsort". Erre próbáltunk megoldást találni a Studium Generale matematika szekciójának vezetőjével, aki megosztotta velünk a tapasztalatait.
Hamarosan elérkezik a pillanat, amikor a végzős diákoknak túl kell esniük életük első nagy vizsgahelyzetén, és meg kell írniuk az érettségi vizsgákat. Most a Studium Generale (SG) matematika szekciójának vezetője adott tanácsokat, miket érdemes összeszednetek az érettségi előtt.
Hetek óta távoktatásban tanulnak az ország diákjai, és a végzősök még mindig nem tudják mi lesz az érettségi sorsa. Addig viszont szeretnénk segíteni nektek az otthoni felkészülésben. Megkérdeztük a Studium Generale (SG) matematika szekcióvezetőjét, ő mit javasol nektek ebben a helyzetben.
A matekérettségi számotokra a legnagyobb mumus? Tartotok tőle, hogy nem fogjátok elérni a kettest az írásbelin? Mutatjuk, hogy hány százalék alatt kell szóbeliznetek, és hogyan néz ki a szóbeli vizsga.
Az Oktatási Hivatal közzétette a tegnapi emelt szintű matekérettségi hivatalos megoldókulcsát és a feladatsorokat. Itt nézhetitek meg a helyes válaszokat.
Tegnap óta több mint 28 ezren írták alá a matekérettségi alá azt a petíciót, amelyet érettségizők indítottak: a matekérettségi nehézsége miatt és kérik a ponthatárok csökkentését. Az érettségi óta pedig egyre több közös sírós programot hirdetnek a diákok.
"Szinte mindenféle téma volt a feladatok között: egyenletek, barátságosabb valószínűségszámítás és kombinatorika is" - mondta egy végzős diák az Eduline-nak. Színes feladatsort kaptak az emelt szinten érettségizők.
Megoldhatóaknak, de egyúttal vegyes nehézségűeknek találták a keddi matematika érettségi írásbeli feladatait a vizsga után az MTI-nek nyilatkozó intézményvezetők és szaktanárok.
„A középszintű matekérettségi második része tényleg nem volt egyszerű, apró csavarokat rejtettek el a feladatokban” – mondta az Eduline-nak Szabó Máté, a Studium Generale (SG) Matematika Szekciójának vezetője.
A 17. feladatot sokan kihagyták a választható példák közül a középszintű matekérettségi második részében - ha mégis ezt a feladatot választottátok, itt nézhetitek meg a Studium Generale megoldását.
Még az érettségi előtt álltok? Vagy több éve, esetleg több évtizede érettségiztetek? Összeállítottunk egy tesztet az idei középszintű matekérettségi első, rövidebb feladatokból álló részéből. Papírt, számológépet, ceruzát elő, 45 percetek van a megoldásra.