Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Legalább 400 pontra készülhettek azok a felvételizők, akik arra a 41 alapszakra jelentkeztek, ahol előzetes ponthatárokat húztak. De mennyi lett a végleges? Mutatjuk.
Gazdálkodási és menedzsment képzésre tavaly is több mint 10 ezren jelentkeztek, viszont az általános felvételin csak 3790-en kerültek be a szakra. Már nincs sok hátra az idei felvételi ponthatárokig, ezért összeszedtük azt a tizenöt szakot, ahova a legtöbb felvételiző jutott be 2021-ben.
Alig több, mint két hét van hátra az idei ponthatárhúzásig. Viszont nem csak azok izgulhatnak július 21-én, akik alapképzésre jelentkeztek, hiszen a jövendőbeli mesterszakosoknak is aznap húznak ponthatárt. Mutatjuk, hogy mik a legnépszerűbb mesterképzések az idei felvételin.
Az idei felvételiben is tarolnak az ingyenes képzések, a leendő egyetemisták többsége állami ösztöndíjasként kezdené az egyetemet szeptemberben. De mi történik, ha a megszerzett pontok nem elegendőek a sikeres felvételihez? Megnéztük, mennyibe kerülnek a legnépszerűbb szakok önköltséges formában.
Idén is a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak, de több ezren jelentkeztek kereskedelem és marketingre, pénzügy és számvitelre, nemzetközi gazdálkodásra, turizmus-vendéglátásra, emberi erőforrásokra is. Mutatjuk a gazdasági alap- és osztatlan szakok felvételi statisztikáit.
Hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményeit és a szóbelik előtt elindulhat az előzetes taktikázás, számolgatás a pontokkal. Hogy legyen egy kis kapaszkodótok, mutatjuk, milyenek voltak a végleges ponthatárok a legnépszerűbb szakokon egy éve.
Bár az érettségi eredményekre még várni kell, azt minden felvételiző tudja, hogy sok múlik a pontszámokon. Az ugyanis, aki csak önköltséges képzésre kerül be, félévente több százezer forintos tandíjjal számolhat. Megnéztük, mennyibe kerülnek az idei slágerszakok.
Több mint 3800-an jelentkeztek idén kommunikáció- és médiatudomány alapszakra, közülük 1721-en első helyen jelölték meg ezt a BA-képzést, 3118-an pedig állami ösztöndíjas helyet próbálnak szerezni. Ebben az évben is az ELTE kommunikációs alapképzése a legnépszerűbb, az államilag támogatott szakra több mint 840-en szeretnének bejutni.
A pszichológia alapképzést 5747 hallgató választotta a 2022-es felvételin. A legnépszerűbb egyetemeken nagy verseny lesz az államilag támogatott helyekért.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia – ez a 2022-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 99 192-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
Idén 99 192-en felvételiztek egyetemre vagy főiskolára, ez 2 700-al kevesebb, mint a tavalyi jelentkezőszám. A legnépszerűbb szakok között is van átrendeződés.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Még van egy hetetek a jelentkezési határidőig. Nem kell pánikolni, de a következő kérdésekre mindenképp válaszoljatok, mielőtt leadjátok a jelentkezési lapot.
Középiskolásként egyáltalán nem könnyű kiválasztani a megfelelő szakot, de hogy kicsit könnyebb legyen a dolgotok, megmutatjuk, hogy mit tanulhattok a legnépszerűbb BA- és BSc-képzéseken.
Bár a februárban induló képzések többségét mesterképzési formában hirdetik meg az egyetemek, szép számmal akadnak alapképzések is - most megnéztük mennyit kell fizetnie azoknak, akik nem államilag finanszírozott formában tervezik az egyetemkezdést.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia, jogász, ápolás és betegellátás – az idei felvételin is ezek a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok. Nézzük, hány ponttal lehetett állami ösztöndíjas helyet szerezni ezeken a képzéseken.