Erre a tizenöt szakra került be a legtöbb felvételiző egy éve: idén is nagy verseny lesz a helyekért

Gazdálkodási és menedzsment képzésre tavaly is több mint 10 ezren jelentkeztek, viszont az általános felvételin csak 3790-en kerültek be a szakra. Már nincs sok hátra az idei felvételi ponthatárokig, ezért összeszedtük azt a tizenöt szakot, ahova a legtöbb felvételiző jutott be 2021-ben.

  • Eduline

Továbbra is a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak az egyetemeken és főiskolákon, 2022-ben összesen 10 302-en jelentkeztek erre a képzésre, közülük több mint 8693-an állami ösztöndíjas formában kezdenék el az egyetemet. A második legnépszerűbb alapszak idén is a kereskedelem és marketing 6720 jelentkezővel, a harmadik a pszichológia 5747 felvételizővel. A top15-ös listát itt nézhetitek meg.

De vajon  tavaly hányan kerültek be a népszerű szakokra? Összeszedtük a tizenöt legtöbb hallgatóval induló szakot 2021-ből:

  1. gazdálkodási és menedzsment  (jelentkezők száma: 10 361, felvettek száma: 3790)
  2. jogász (jelentkezők száma: 5397, felvettek száma: 3253)
  3. ápolás és betegellátás (jelentkezők száma: 5005, felvettek száma: 2542)
  4. mérnökinformatikus (jelentkezők száma: 4980, felvettek száma: 2226)
  5. kereskedelem és marketing (jelentkezők száma: 6747, felvettek száma: 2145)
  6. programtervező informatikus (jelentkezők száma: 3747 , felvettek száma: 1730)
  7. gyógypedagógia (jelentkezők száma: 2924, felvettek száma: 1630)
  8. pénzügy és számvitel (jelentkezők száma: 3788, felvettek száma: 1578)
  9. nemzetközi gazdálkodás (jelentkezők száma: 3855, felvettek száma: 1514)
  10. pszichológia (jelentkezők száma: 5854, felvettek száma: 1452)
  11. kommunikáció- és médiatudomány (jelentkezők száma: 3684, felvettek száma: 1317)
  12. gazdaságinformatikus (jelentkezők száma: 3512, felvettek száma: 1278)
  13. gépészmérnöki (jelentkezők száma: 3162, felvettek száma: 1217)
  14. anglisztika (jelentkezők száma: 2527, felvettek száma: 1159)
  15. általános orvos (jelentkezők száma: 3100, felvettek száma: 1140)

Melyik egyetemre jelentkeztek a legtöbben 2022-ben? Itt megnézhetitek a listát. A 2022-es felvételiről pedig itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.