Még mindig vitatkozik az érettségin a Fidesz és az államtitkárság
Még maradtak nyitott kérdések, de több eddig vitatott ponton megállapodás született a Fidesz oktatási munkacsoportja...
Még maradtak nyitott kérdések, de több eddig vitatott ponton megállapodás született a Fidesz oktatási munkacsoportja...
A családi napközi nem helyettesítheti az óvodai nevelést, és középfokú oktatási intézménybe úgy lehetne bekerülni, ha...
Úgy tűnik, az Orbán és Hoffmann közti jó viszony lesz az oktatásügy veszte.
A Hálózat a Tanszabadságért (HAT) azt kezdeményezi Kövér László házelnöknek írt levelében, hogy legyen név szerinti...
Az LMP arra szólítja fel a kormányt, hogy vonja vissza a "hazugságban és bűnben fogant" köznevelési törvényről szóló...
Ma tárgyalja a parlament a közoktatási törvényjavaslatot - nagy harc várható Hoffmann Rózsa és Pokorni Zoltán között, a fideszes oktatáspolitikus hatvan-hetven módosító javaslattal bombázza majd a tervezetet. A legnépszerűbb téma ellenzéki és kormányoldalon is a tankötelezettség felső korhatárának leszállítása, az iskolák államosítása és a tanári bértábla.
„Isten ments, hogy a törvényt a jelen formájában fogadja el a Ház” – így értékelte a közoktatási törvény tervezetét...
Az új köznevelési törvénytervezet megváltoztatását, nemzeti oktatási kerekasztal összehívását, illetve a tervezet...
Az oktatásügy irányítása nagyon veszélyes játékba kezdett.
A kormány továbbra sem véglegesítette Hoffmann Rózsa köznevelési koncepcióját. Bár Szijjártó Péter korábban úgy nyilatkozott, hogy a szeptember 11-i kormányülés után nyilvánosságra hozzák a koncepciót, most úgy néz ki, még mindig van mit javítani rajta - írja az Index.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az ország jelenlegi és prognosztizálható gazdasági helyzetére tekintettel nem tartja időszerűnek és szakmailag megalapozottnak a közoktatás nagymértékű államosítását.
Az oktatási államtitkár arra számít, hogy a jövőben is nagy számban kérik a települések az oktatási intézmények fenntartói jogának lehetőségét. Hoffmann Rózsa az MTI-nek adott interjúban elmondta, hogy a közoktatási törvény koncepciója nem tartalmazza a pedagógusok óraszámának emelését, de rögzíti a heti 32 óra, kötelezően iskolában eltöltendő időt. Ez utóbbi intézkedés a pedagóguséletpálya-modellel egyidejűleg lépne életbe.
Az oktatási államtitkárság szerint nyitott kapukat döngetnek a szakszervezetek; ahogyan eddig, a jövőben is minden, jogszabályban rögzített egyeztetési kötelezettségnek eleget tesznek az új közoktatási törvény előkészítésekor.
A közoktatási intézmények vezetőitől visszaérkezett kérdőíveken 85,8 százalék támogatja, hogy az iskolák fenntartásában az állam nagyobb szerepet vállaljon; a pedagógusbérek közvetlen állami finanszírozása 68,3 százalékos, míg a kötelező óraszám átalakítása 51,8 százalékos támogatást kapott.
Az új közoktatási törvény koncepciójának legújabb változata szerint a jelenlegi öt- helyett már hároméves kortól kell a gyerekeknek óvodába járniuk. Ezzel évente harminc-negyvenezerrel több óvodás lenne az országban, az évi ellátás 13-20 milliárd forinttal kerülne többe - írja a Világgazdaság.
Az új közoktatási törvény koncepciójának elfogadásáig még lesz idő az egyeztetésre, a jogszabályt ugyanis leghamarabb 2012 szeptemberében lehet bevezetni - mondta Pokorni Zoltán.
Háromszáz milliárd forinttal kerülne többe az óvodák, az általános- és középiskolák, valamint a szakiskolák működtetése 2012-től: ez derül ki az új közoktatási törvény koncepciójának legfrissebb, szerkesztőségünk birtokába jutott változatának szövegéből. Hiába érkezett több mint ötszáz észrevétel a december elején bemutatott tervezethez, a főbb pontokon – az érettségi tárgyak számán, a pedagógusok minősítési rendszerén és az előkészítő évfolyamok tervén – nem változtatott az államtitkárság.