Újabb Pokorni-féle fricska Hoffmann Rózsának - kemény ütközet lesz a parlamentben

„Isten ments, hogy a törvényt a jelen formájában fogadja el a Ház” – így értékelte a közoktatási törvény tervezetét...

  • Eduline

„Isten ments, hogy a törvényt a jelen formájában fogadja el a Ház” – így értékelte a közoktatási törvény tervezetét Pósán László, az oktatási bizottság fideszes alelnöke a testület hétfői ülésén, amelyen általános vitára alkalmasnak találták a koncepciót, adta hírül az fn24.hu.

Hoffmann Rózsa Pósánnak azt válaszolta, mivel a jogszabálytervezetet a kormány terjesztette be, egy ilyen mondat felér azzal, hogy „Isten ments, hogy ez a kormány legyen hatalmon”. Pokorni Zoltán ekkor arra szólította fel az oktatási államtitkárt, hogy „ne fenyegesse a kormánypárti képviselőket”, és azt is leszögezte, ő kizárólag a miniszterelnök iránti lojalitása miatt szavaz arra, hogy kerüljön a parlament elé a közoktatási tervezet.

Pokorni hozzátette: reméli, hogy azokat a pontokat, amelyeket másfél év alatt nem tudtak tisztázni a KDNP-s államtitkársággal, a következő másfél hétben esetleg sikerül. A jogszabály – kerettörvény jellege miatt – több fontos kérdést nem tisztáz, ez pedig csak akkor lenne elfogadható, ha „meglenne az oktatási államtitkárság felé a kellő bizalom, hogy az alacsonyabb szintű jogszabályokkal megnyugtató módon rendezi ezeket a kérdéseket”.

„A fórumok hangulata ne tévesszen meg senkit” – utalt Pokorni arra, hogy Hoffmann Rózsa leginkább az országos turnéján tapasztaltakat szokta felhozni terve szakmai támogatottságának bizonyítékaként.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.