Napi tudomány: öt perc és hét érdekes felvetés arról, miért álmodunk
A TED-Ed tudományos előadásai ingyen (angolul, de szükség esetén magyar felirattal) elérhetőek bárkinek, most egy újabb érdekes videót hoztunk.
A TED-Ed tudományos előadásai ingyen (angolul, de szükség esetén magyar felirattal) elérhetőek bárkinek, most egy újabb érdekes videót hoztunk.
Egy kényelmes állás és a kényelmes élet nem mindig jelenti azt, hogy az ember boldog a mindennapjaiban. Hoztunk nektek egy videót, két kérdést és rengeteg ingyenes kurzust, amivel kideríthetitek, mi az igazi szenvedélyetek.
Az aktuális érettségi vizsgák esetleges eltörlése már második éve tartja lázban a végzősöket. Bár a jelenlegi álláspont szerint marad minden a régiben, sőt 2021-ben szóbeli vizsgák is lesznek, érdekes elgondolkozni azon, vajon megoldás lehet-e az utóbbi hónapokban kialakult helyzetre a központi vizsgák törlése.
Tizenkét hétig tartó kísérletben vett részt több mint 1,2 millió általános és középiskolás tavasszal, a digitális munkarend bevezetése az iskolák zömét felkészületlenül érte. A pedagógusok ennek ellenére pár nap alatt átálltak az online oktatásra.
Az idei érettségi is biztosan bekerül a történelmi vizsgák közé, és nemcsak a vizsgák miatt, hanem az azokat megelőző izgalmakkal és kétségekkel teli időszak miatt is. Összefoglaltuk a 2020-as érettségi kicsit sem rövid történetét – éves visszatekintésünk újabb fejezete.
Így most a szülőknek kell megoldani a gyermekek elhelyezését.
A város polgármestere Facebook-oldalán számolt be a tömeges tesztelések eddigi eredményeiről.
Úgy néz ki, időben léptek, most tovább javul a járványhelyzet Csehországban.
Bár kevésbé intenzív tünetekkel, de egyre több diák esik át a koronavíruson. A helyzet viszont azért egyre aggasztóbb, mivel a túlterheltség miatt a mentők van, hogy csak hetekkel később érnek ki a családhoz, hogy hivatalosan karanténba helyezzék őket. Addig viszont a családból a többi általános iskolás korú gyereknek továbbra is suliba kellene járnia, mivel a szülő nem igazolhat.
Véget értek az írásbeli érettségi vizsgák, hamarosan jönnek a szóbelik, de vajon mi a teendő akkor, ha a szóbeli vizsgák idején valaki igazoltan beteg?
A koronavírussal együtt megérkezett a digitális oktatás fogalma is a diákok életébe. Milyen lelki hatásai lehetnek, ha a vírushelyzet miatt hol otthon, hol pedig az iskolában kell tanulniuk? Egy iskolapszichológussal beszélgettünk arról, hogy ez milyen követkeményekkel járhat.
A járványügyi megfigyelés október 26-ig fog tartani.
Ugyanis a járványhelyzet miatt közel a diákok felét hazaküldték az angliai középiskolákból múlt héten.
Az iskolát azután zárták be, hogy az egyik tanárnak pozitív lett a tesztje, csak az őszi szünet után nyitják újra az intézményt.
A külföldi utak központi szabályozás alatt vannak, nem lehet menni más országokba, de vannak iskolák, ahol akár színházlátogatást is szerveznek.
Az ígéretek szerint napokon belül lehetővé teszi, hogy az iskolák tanárai és diákjai karanténban is kapcsolatban tudjanak maradni a KRÉTA-rendszerben.
Egyre jobban közeleg az őszi érettségi. De mi lesz azokkal a vizsgázókkal, akik az érettségi napján hatósági karanténban vannak? Itt a válasz.
Ha egy iskolában, osztályban fertőzött van, akkor az iskolának meg kell tennie a szükséges lépéseket, de vajon mikor és hogyan derül ki, hogy kinek kell karanténba vonulnia?
Megnéztük, hogy mi történik akkor, ha valaki azért hiányzik az egyetemi órákról, mert kontaktszemély, vagy fertőzés gyanúja áll fenn.
"Engedj ki minket!", "Segíts nekünk! Küldj sört!", "Covid Instragram party?" - ez csak néhány üzenet azok közül, amelyeket post it-ekből ragasztottak ki az egyetemisták az ablakaikra, miután a koronavírus miatt kénytelenek voltak karanténba vonulni.