A járvány miatt a 2021-es érettségin is változtatnának Angliában
A jövő évi brit érettségiket és év végi vizsgákat későbbre terveznék, hogy több idő legyen a tanításra, felkészülésre - vetette fel az oktatási miniszter.
A jövő évi brit érettségiket és év végi vizsgákat későbbre terveznék, hogy több idő legyen a tanításra, felkészülésre - vetette fel az oktatási miniszter.
Minden országban más módszert találták ki az érettségikkel kapcsolatban. Van, ahol megtartják, van ahol törölték, nincs egységes stratégia, de az biztos, hogy idén nem lesz mindenhol érettségi.
Évek óta egyre több magyar diák kezdi meg egyetemi tanulmányait külföldön. Kivételes helyzetben vannak azok, akik idén ősszel külföldi egyetemen terveznek továbbtanulni, hiszen az ő jelentkezésüket, felvételijüket és egyetemkezdésüket jelentősen befolyásolja a koronavírus elterjedése.
A világjárvány miatt komoly tandíjkieséssel számolnak a brit egyetemek, ezért a kormánytól kérnek segítséget.
Bőrszíne miatt állították meg az egyik diákot a Cambridge-i Egyetem a portáján. A 32 éves Collin Edouard-ot a portás nem akarta beengedni az egyetemre, egy társa közbelépése mentette meg attól, hogy kidobják.
Nemcsak magyar, hanem külföldi továbbtanulás esetében is igényelhettek diákhitelt, ha pedig Erasmusra mentek, megemelt összegű kölcsönt kaphattok. Itt vannak a részletek.
Meddig lehet jelentkezni a különböző országok egyetemeire, főiskoláira, milyen dokumentumokra lesz szükségetek, és mit lehet tudni a képzésekről? Összegyűjtöttük.
Vannak, akiket már az iskolában annyira megfog a francia a nyelv, hogy az egyetemi, főiskolai képzésüket, sőt munkájukat is francia nyelvterületen tervezik. Miért döntenek így, mi fogja meg őket a nyelvben és milyen lehetőségeik vannak a magyar diákoknak, ha külföldön tanulnának? Ennek jártunk utána.
Ha külföldi továbbtanulásban gondolkodtok, és éppen a megfelelő célpontot keresitek, Franciaország anyagi szempontból is jó választás lehet. Az állami egyetemeken ugyanis szinte ingyen tanulhattok, többféle ösztöndíjra pályázhattok és jól fizető diákmunkát is vállalhattok. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a kinti életetek megtervezéséhez: költségek, szálláslehetőségek és bevételek.
A Stipendium Peregrinum ösztöndíjprogramra olyanok jelentkezhetnek, akik külföldi egyetemen szeretnének tovább tanulni. A támogatás a felvételi vizsgát és a kiutazás költségeit fedezi. A határidő december 22.
Az egyetemi felvételi önmagában nehéz időszak minden diáknak, arról nem is beszélve, ha külföldi egyetemre szeretnének jelentkezni. Milyen dokumentumokat kérhetnek, milyen határidőkre kell figyelni és mennyi a tandíj? Ezek olyan fontos kérdések, amikre érdemes időben választ találni. Ebben a cikkben most azoknak gyűjtöttünk össze minden hasznos információt, akik francia egyetemre szeretnének felvételizni.
Ha külföldi egyetemre szeretnétek jelentkezni, érdemes több hetet szánni a szükséges dokumentumok összeállítására, a legtöbb egyetem ugyanis motivációs levelet és ajánlásokat is kér a felvételizőktől. A népszerű célországok közül a legkorábbi jelentkezési határidő január 15. Összegyűjtöttük a dátumokat és a jellemző dokumentumokat.
Hány hónapig vehettek részt külföldi részképzésben vagy szakmai gyakorlaton, ha az Erasmus+ programra jelentkeztek? Itt vannak a részletek.
Azt tervezitek, hogy valamelyik külföldre egyetemre felvételiztek 2020-ban? A legtöbb országban hamarosan indul a jelentkezési időszak: mutatjuk, mit kell beszereznetek, illetve megírnotok a jelentkezéshez.
Milyen költségekre számíthattok, ha Olaszországban szeretnétek egyetemre járni, és hogyan finanszírozhatjátok a megélhetéseteket? Utánajártunk a tandíjaknak, az ösztöndíj-lehetőségeknek, a mindennapi költségeknek és annak is, hogy milyen munkát vállalhattok az egyetem mellett.
Az idén 16 milliárd forintból valósultak meg az Erasmus+ projektek, és több mint 21 ezer egyetemista, tanár, diák és munkavállaló utazhatott külföldre - írja közleményében a Tempus Közalapítvány.
Szívesen tanulnátok külföldön vagy szereznétek szakmai tapasztalatot egy másik országban? Fejlesztenétek a nyelvtudásotokat anyanyelvi környezetben? Az Erasmus+ program keretében akár egy évet is eltölthettek külföldi főiskolán vagy egyetemen. Mutatjuk a részleteket.
Október 15-ig adhatjátok be a jelentkezéseteket az Oxfordi és a Cambridge-i Egyetem képzéseire, illetve az angliai orvosi képzésekre.
A legfrissebb felmérések szerint a népszerűbb brit, német, osztrák és francia egyetemek mellett egyre több olasz intézmény is felkerül a külföldre felvételiző diákok úti céljai közé. Szívesen tanulnátok Olaszország valamelyik világhírű egyetemén? Ebben a cikkben összegyűjtöttük a felvételi legfontosabb lépéseit, feltételeit és szabályait.
Meddig kell jelentkezni a külföldi egyetemek képzéseire? Összegyűjtöttük a legnépszerűbb országokban jellemző határidőket.