Ilyen hatással vannak a külföldi hallgatók az egyetemekre
Rengeteg változás történt az elmúlt években azokon az egyetemeken, ahová egyre több külföldi hallgató iratkozik be.
Rengeteg változás történt az elmúlt években azokon az egyetemeken, ahová egyre több külföldi hallgató iratkozik be.
A magyar diákok Németországot, Ausztriát és Nagy-Britanniát célozzák meg a legszívesebben, ha tovább tanulásról van...
Külföldi egyetemisták közel nyolcmilliárd kanadai dollárral bevételt hoztak az országnak 2010-ben - derült ki egy...
Adminisztrációs baki miatt nem jelentkezhetnek amerikai hallgatók a London Metropolitan Universityre a következő...
A külföldi jelentkezők jóval könnyebben juthatnak be a nagy-britanniai egyetemekre, mint a helyi diákok – számolt be...
Milliárdokat bukhatnak a brit egyetemek, mert a kormány megnehezítené a Nagy-Britanniában tanuló külföldi diákok...
Likviditási nehézségeinek enyhítésére a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több idegen nyelvi képzés beindítását is...
Tizenegy dél-koreai felsőoktatási intézménybe egyáltalán nem jelentkezhetnek külföldi diákok, így döntött az oktatási...
Száznegyvenöttel több külföldi hallgató tanul a Semmelweis Egyetemen, mint a 2010/2011-es tanévben - ez azt jelenti...
Több mint 4,7 millió forintot költ el évente az országban egy átlagos külföldi hallgató, ha valamelyik magyar...
Két szegedi szórakozóhely, a Retro Klub és a Sing Sing hétfő reggel Facebook-oldalán közölte látogatóival: minden...
Kevesebb lehet a külföldi hallgató a magyar orvosi egyetemeken, ha megszüntetik a Magyar felsőoktatási Akkreditációs...
Több mint 2500 külföldi hallgató tanul a Szegedi Tudományegyetemen – közülük sokan határon túli magyarok, akik állami támogatást kapnak tanulmányaikhoz. Ennek egy részét elveszítik, ha felveszik a magyar állampolgárságot.
Sokszoros a külföldiek túljelentkezése a hazai orvosi karokra, ám a szűk oktatási kapacitások miatt 2100-nál több fiatalt nem tudnak felvenni - írja a hétfői Világgazdaság.
Évről évre nő az érdeklődés a Pécsi Tudományegyetem idegen nyelvű orvosi képzései iránt, oktatóból azonban egyre kevesebb van – a több nyelvet beszélő magyar szakembereket ugyanis szívesen alkalmazzák a nyugat-európai egyetemek is.
A brit belügyminiszter, Theresa May elmondása szerint csaknem százezerrel csökkentik a Nagy-Brittaniában tanuló külföldi hallgatók számát. A döntés azért született, mert a kormány úgy véli, túl sok töltelékszak és álfőiskola működik a szigetországban, valamint a hallgatók nagy részének nem megfelelő az angoltudása. Az új szabályozás áprilistól lép életbe - írja a Magyar Nemzet.
Kilenc év alatt félmillióra növelnék a kínai egyetemeken tanuló külföldi hallgatók számát - arra ugyanis az ázsiai országban is rájöttek, hogy a busás tandíjat fizető diákokkal nem csak a felsőoktatási intézmények járnak jól. Magyarországon 3400 külföldi hallgató tanul, többségük az orvostudományi egyetemeken.
A Magyarországon tanuló külföldi hallgatók számát növelné több tudományegyetem vezetője, ennek érdekében új típusú együttműködésről állapodtak meg kormányzati szervekkel.
A külföldi hallgatók megoldást jelenthetnek a magyar felsőoktatás egyes problémáira. Kérdés, hogy mivel tudják a hazai intézmények Magyarországra csábítani a hallgatókat, illetve kik járnak jól a külföldi fiatalok megjelenésével.
Jól jár az egyetem, az állam és a hallgató is - nagyjából így lehetne összefoglalni, miért jó üzlet külföldi diákokat felvenni a magyarországi felsőoktatási intézményekbe. Az orvosi egyetemeken tanuló külföldiek borsos, másfél-kétmillió forintos tandíjat fizetnek, ahogy busás összegeket adnak ki a szállásért, az étkezésért és a tankönyvekért is. Ha a létszámuk a következő években elérné 30-35 ezret, milliárdokkal több ütné az állam markát.