Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Likviditási nehézségeinek enyhítésére a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több idegen nyelvi képzés beindítását is...
Likviditási nehézségeinek enyhítésére a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több idegen nyelvi képzés beindítását is tervezi a következő tanévtől - közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján az SZTE nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese.
Pál József elmondta: új elem, hogy alapképzésben és mesterszinten a természettudományi és informatikai kar több területen - vegyészet, biológia, fizika - hirdetett képzést, és a zeneművészeti kar is angol, francia, német és olasz képzéssel várja a hallgatókat. Az egyetemen hagyományosan jól működik az angol, német és francia nyelvű orvos-, fogorvos-, gyógyszerész- és jogászképzés - tette hozzá.
Mint Pál József elmondta, az egyetem számára a presztízsen túl létkérdés az idegen nyelvű képzés erősítése, hiszen egyre kevesebb a hallgató, és az államilag finanszírozott helyek száma is csökken. Az egyetem sokkal több hallgató kiszolgálására képes, ezért a létszámot szeretnék külföldről kiegészíteni - hangsúlyozta a rektorhelyettes.
Az egyetem az európaiak mellett Brazíliából, Kínából és Indiából is vár hallgatókat. A kiválasztásnál fontos szempont, hogy a diákok a magyar érettségivel egyenértékű tudással rendelkezzenek az adott szakterületen. Jelenleg 1200-1300 külföldi hallgató tanul teljes képzésben az SZTE-n, többségük az orvostudományi területen, és néhány éven belül 20-30 százalékos növekedést szeretnének elérni - mondta a rektorhelyettes.