Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Múlt pénteken tartották a központi felvételik második pótnapját, ezzel véget is értek az idei írásbeli vizsgák. Itt egy helyen megnézhetitek az összes feladatsort és javítási-értékelési útmutatót.
Február 19-ig lehet középiskolába jelentkezni, de addig még sok feladat vár a középiskolai felvételi évében a diákokra és a szülőkre. Összeszedtük a lépéseket, amiket mindenképp meg kell tennetek, mielőtt választotok.
Akár 2000 milliárd is lehet a korábban bejelentett 1500 milliárdos felsőoktatási fejlesztés, a minisztérium nem tervez 2021-ben nyelvvizsga-amnesztiát és az idén érettségizők helyzete továbbra sem rózsás. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A napokban mindenki megkapja - vagy már meg is kapta - a központi felvételi eredményeit, aki január 23-án vagy január 28-án (az első pótnapon) írta a vizsgákat. Az iskolák is sorra teszik közzé az átlagokat. Most ismét ezeknek néztünk utána.
Bár a központi középiskolai felvételi vizsga országos eredményeire még várni kell, néhány intézmény oldalán már megjelentek az idei átlageredmények. Mutatjuk őket.
A napokban kapják meg az általános iskolások és szüleik a középiskolai felvételi eredményeit. Ki, hol és hogyan tehet észrevételt a javítással kapcsolatban? Milyen lesz a 2021-es pontszámítás? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a felvételiről.
Az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban (AKG) már kijavították a szombati felvételiket. Az iskolában vizsgázó diákok átlagos eredményei alapján idén kifejezetten könnyű volt a matekvizsga.
Tegnap tartották a központi középfokú felvételi vizsgákat a gimnáziumok és szakgimnáziumok. Mikorra várhatóak az eredmények és meddig kell jelentkeznetek a középiskolákba? Itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat.
Titeket is megkérdeztünk arról, hogy milyennek éreztétek a középiskola felvételit. Könnyűnek vagy nehéznek, melyik tűnt egyszerűbbnek, a matek vagy a magyar.
Alapítványi, magán-, állami és egyházi iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok. Számtalan lehetőség, és számtalan információ. Összeszedtük nektek melyik iskolatípusról mit lehet tudni, hogy könnyebb legyen a választás.
Szombaton tartották a középiskolai felvételit, a diákoknak két tantárgyból kellett vizsgázniuk: matematikából és magyarból. Bár az aktuális feladatsor azoknak a legnehezebb, akik éppen vizsgáznak, a szaktanár szerint nem volt különösen nehéz kérdés az idei matekfelvételiben.
Szombaton írták a középiskolába felvételiző diákok a központi írásbeli vizsgákat. A járvány miatt rendhagyó szabályokkal, azonban hagyományos feladatsorokkal találkozhattak a felvételizők. A szaktanár szerint a korábbi évek feladatsoraihoz hasonló kérdéseket kaptak az idén felvételizők is.
Az írásbeli feladatlapok megoldásainak a felülvizsgálatát először a vizsgát szervező iskolánál, majd az Oktatási Hivatalnál kérhetitek. Mutatjuk, hogyan.