Megszűnik az oktatás két budapesti általános iskolában is
Két másik iskola pedig összeolvad.
Két másik iskola pedig összeolvad.
Már működik, mégis sok aggodalmat vet fel az oviKRÉTA rendszere a dolgozók körében, de a diákok új hiányzásának igazolása is komoly fejtörést okoz. Összegyűjtöttük a hét legfontosabb történéseit.
Az oktatáskutatók szerint megfelelő előkészítés után szükség lenne a szétaprózott iskolarendszer átalakítására, de a hogyan nagyon nem mindegy.
A Kisvárdai Tankerületi Központ vette át a Beregdarócon, Gemzsén, Gulácson és Tiszaszentmártonban működő Wesley János Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola fenntartását.
Érd vízigénye miatt a környező települések lakóinak már nem jut ivóvíz.
Az El Nino jelenség megnövelheti az iskolákat elhagyó diákok számát.
Augusztus 30-án "észlelték" a tanulók alacsony létszámát.
Kedden kora délután közel háromszáz diákot terelt az iskolaépületből az utcára a végrehajtó a soroksári Qualitas Gimnáziumban. Az iskolaépület árveréséről sem a szülők, sem a gyerekek nem tudtak, mert az iskolaigazgató abban reménykedett, elhalasztják azt.a
Nem indult meg az oktatás a Nógrád Megyei Váci Mihály Gimnáziumban sem.
Iskolabezárások, konténertantermek, vödrök – ilyen kényszermegoldásokkal kezdődött meg az a tanév, amely a kormány kommunikációja szerint teljesen zökkenőmentes. A háttérben tanár-, és forráshiány állhat, amelyet tovább tetézhet a státusztörvény.
Az épületek egyik építőanyagának veszélyessége miatt több mint száz iskolát szólított fel bezárásra a kormány Angliában
A szülőket a döntésről az utolsó pillanatban tájékoztatták.
Alig négy éve nyílt meg a diákok előtt, az őszi félév viszont már nem indulhat el az angliai Frederick Gibberd College in Harlow középiskolában.
Két tankerületben is az iskolák átmeneti bezárása mellett döntöttek az amerikai Kentucky államban a tömeges Covid-19, influenza és egyéb vírusos megbetegedések miatt.
Későn jött a segítség, a szülők viszont úgy gondolják, szándékosan záratták be az általános iskolát.
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
„Nem egy iskolában, ahol központi felvételit szerveznek, úgy vannak vele, hogy már nem kérdeznek fizikát, angolt, mert a gyerekek nagy része úgy jön, hogy negyedik osztály óta nincs angoltanáruk, fizikatanáruk pedig nem is volt” – mondta Ercse Kriszta, a Civil Közoktatási Platform szóvivője a Népszavának.
Tavaly év végén kerültek át a tornaterembe a diákok és azóta nem térhettek vissza az iskola épületébe.
A választási bizottság szerint szakmai ismeretek kellenének ahhoz, hogy a választók dönthessenek a feltett kérdésekről, amik szaktanárokról, óraszámokról, iskolabezárásokról szólnak.
Új-Zélandon csütörtökön az óvodától a középiskolákig zárva maradt minden intézmény. Mintegy ötvenezer tanár lépett sztrájkba, hogy jobb fizetést és munkakörülményeket követeljen.