szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kedden kora délután közel háromszáz diákot terelt az iskolaépületből az utcára a végrehajtó a soroksári Qualitas Gimnáziumban. Az iskolaépület árveréséről sem a szülők, sem a gyerekek nem tudtak, mert az iskolaigazgató abban reménykedett, elhalasztják azt.a

"Nem akart farkast kiáltani" - ezért nem tájékoztatta a szülőket és diákokat az intézmény árveréséréről Ott Ferenc, a soroksári Qualitas Gimnázium igazgatója, amit kedden kora délután rendőri kísérettel kiürített a végrehajtó.

Ott Ferenc az RTL Híradó riportjában azt mondja; abban bízott, elhalasztják az októberben elárverezett iskolaépület kilakoltatását és nem hitte, hogy "Magyarországon ilyen megtörténhet," ellenben a Belügyminisztérium szerint "kuyta kötelessége lett volna" tájékoztatni a szülőket az eljárásról.

Az igazgató a Népszavának azt is elmondta, közel háromszáz diákot "tettek ki" az épület elé, az ajtókon található zárakat pedig már fél órával a kilakoltatás után lecserélték, az intézkedés jogosságát viszont vitatja. Állítása szerint a végrehajtási eljárás még 2013-ban kezdődött az iskolaépület kivitelezője és beruházója között, az adós pedig az épület korábbi tulajdonosa volt, nem a Qualitas Gimnázium Alapítvány, vagyis az épület jelenlegi tulajdonosa, ami az építéshez felvett banki hitelt már visszafizette, ezt viszont nem vették figyelembe.

Ott Ferenc korábban többször is kérte a Belügyminisztérium segítségét, ahonnan az a válasz érkezett, hogy a magánintézmény “pénzügyi és jogi természetű problémáihoz, az intézmény napi működéséhez a tárcának semmi köze”.

A harminc éve működő iskola - bár valóban alapítványi tulajdonban van - állami támogatásokból tartja fenn magát, tandíjat nem szednek az oda járó gyerekek családjaitól, ráadásul kiemelten figyelnek a tanulási zavarokkal küzdő diákok oktatására és fejlesztésére.

Az intézmény korábban Orbán Viktornak is írt levelet, hogy a miniszterelnök segítségét kérje, a megkeresést azonban elutasították. Az igazgató szerdán a kormányhivatalban próbálja meg tisztázni az ügyet.

Amennyiben a gimnázium nem tudja biztosítani a diákok elhelyezését, a Belügyminisztérium szerint "az illetékes kormányhivatalnak vissza kell vonnia működési engedélyét és gondoskodnia kell a tanköteles korú tanulók más intézményekben történő elhelyezéséről”.