Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az ukrán-orosz háború másik oldala: sok külföldön tanuló orosz egyetemista érzi úgy, hogy egyedül maradt, pedig sem a háborút, sem az orosz elnököt nem támogatja.
Szakértők szerint az ilyesmit nem szabad eltitkolni a kicsik elől, mert minden gyereknek joga van ahhoz, hogy értsék, mi zajlik körülöttük, még akkor is, ha úgymond "felnőtt dolgokról" van szó.
A tegnapi események után sok gyerek ment haza úgy az óvodából és az iskolából, hogy kérdései voltak az ukrán-orosz háborúról. "Jó légkörben a gyermek akkor és annyit kérdez, amennyit az ő saját érzelmi teherbírása enged" - fogalmaz Fehér Tibor pszichológus, aki pár hasznos szemponttal segíti a szülőket. Hogyan beszéljünk a gyerekekkel a háborús hírekről?
A brit kormány már kimenekített harmincöt ösztöndíjast Afganisztánból, de majdnem hetven olyan szakember rekedt a tálibok által uralt országban, akik korábban vettek részt az egyik brit felsőoktatási programban. Azt mondják, féltik az életüket.
Az UNICEF hétfőn kiadott jelentése szerint főként a háborús konfliktusok, felkelések és rossz kormányzás miatt 37 országban mintegy 180 millió gyermek ma nagyobb valószínűséggel nő fel mélyszegénységben, oktatás nélkül vagy hal erőszakos halált, mint húsz évvel ezelőtt.
Az iraki hadsereg különleges egységei behatoltak péntek reggel a moszuli egyetemre - tudatta pénteken az iraki hadsereg két tisztje, akik szerint ez jelentős taktikai eredmény az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni harcban.
Az Európai Unió támogatást nyújt a törökországi menekülttáborokban élő szíriai menekült gyerekek tanulási lehetőségeinek javításához, az Olaszországra nehezedő migrációs nyomás költségeinek fedezéséhez és Bulgária határvédelmének ellenállóbbá tételéhez - közölte pénteken az Európai Bizottság.
A korábbi elmélettel szemben lehetséges, hogy mégsem árulták el az Amszterdamban rejtőzködő Anne Frankot és családját, hanem véletlenül fedezték fel őket a más ügyben nyomozó hatóságok.
A gyűlöletre és a halálra készítik fel a diákjaikat a kelet-ukrajnai harcokban ragadt iskolák. Ez persze így kissé túlzó, ám egy riport kitűnően megmutatja, hogyan csinál a háborúskodás zombikat az emberekből, és hogyan mondanak le tanárok arról, hogy az életre készítsék fel a diákokat. Egy iskola, ahol a kicsik ideológiát tanulnak, a nagyok pedig ölni. De mi lesz velük, ha véget ér a háború?
Régészeti terepmunkára toboroznak hallgatókat a Budapesti Műszaki Egyetemen. Egyes szülők felháborodtak, de a diákok körében népszerű a pályázat. A kutatás vezetője szerint minden rendben lesz.
Egy amerikai tanár nem hajlandó elhagyni a háború sújtotta Szíriát. Sőt, annak ellenére bejár az iskolába, hogy amerikai állampolgárként még nagyobb veszélyben van, mint más.
Több millió szíriai gyerek maradt oktatás nélkül a háború miatt, így kérdés, milyen jövő elé néznek. London belvárosában próbálta egy civil szervezet felhívni a figyelmet a problémára.