Nem elég a jól sikerült érettségi - ilyen pontokkal lehetett bejutni tavaly a felvételi legnépszerűbb képzésére
378 pont alatt egyik népszerű fővárosi vagy vidéki egyetemre sem lehetett bejutni 2024-ben.
378 pont alatt egyik népszerű fővárosi vagy vidéki egyetemre sem lehetett bejutni 2024-ben.
Bár évről évre a gazdálkodási és menedzsment és a kereskedelem és marketing a két legnépszerűbb képzés a felsőoktatási felvételiben, fizetések szempontjából a Diplomán túl 2023-as adatai szerint jobban megéri más gazdasági képzést választani azoknak, akiket ez a képzésterület érdekel.
A 2024-es felvételin is a legtöbben, 6801-en a gazdálkodási és menedzsment szakot jelölték meg első helyen. Mutatjuk, hogyan alakultak ezen a szakon a ponthatárok.
Már csak néhány nap és kihirdetik az idei ponthatárok. Mutatjuk, hogy tavaly hány pont kellett az állami ösztöndíjas, nappali tagozatos gazdálkodási és menedzsment alapszakhoz.
Évek óta az egyik legkeresettebb szak a gazdálkodási és menedzsment az egyetemi felvételin. Idén összesen 6801-en jelölték meg első helyen.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.
Hiába a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak már évek óta a felsőoktatási felvételiben, a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) adatai szerint nem tartozik a legjobban fizető gazdasági képzések közé.
Olyan képzésekről van szó, amik az általános felvételi eljárásban is rendkívül népszerűek.
Bárány Donát a diplomaosztó időpontjában épp edzőtáborban volt, ezért az egyetem vezetősége rendhagyó diplomaosztót szervezett számára.
Idén is a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak, 2022-ben összesen 10 302-en jelentkeztek erre a képzésre, közülük több mint 8693-an állami ösztöndíjas formában tanulnának.
Túl vagyunk a ponthatárok kihirdetésén, most már tudjátok, hol tanulhattok tovább szeptembertől. De vajon mennyit kereshettek majd 3-4 év múlva frissdiplomásként, illetve milyen esélyekkel tudtok az okleveleteknek megfelelő munkát végezni? Cikksorozatunk első részében a három legnépszerűbb szak statisztikáinak jártunk utána.
Több mint tízezren jelölték meg a 2019-es jelentkezési lapon a gazdálkodási és menedzsment képzést, ezzel ismét ez a legnépszerűbb alapképzés a felsőoktatásban. Utánajártunk, hányan felvételiznek a többi gazdasági alap- és osztatlan szakra.
Úgy tűnik, sem az előzetes ponthatárok, sem az állami ösztöndíjas helyekért folyó verseny nem veszi el a diákok kedvét a gazdálkodási és menedzsment szaktól, idén is ez a legnépszerűbb alapképzés.
Ápolás és betegellátás szakra készültök, de nem tudjátok, pontosan hogyan is néz ki a képzés, mit tanultok majd, és milyen tudást szerezhettek meg a félévek alatt? Most választ kaphattok a kérdéseitekre.
Lássuk mit takar pontosan 2017 legnépszerűbb egyetemi képzése. Gazdálkodási és menedzsment szakra készültök, de nem tudjátok, pontosan hogyan is néz ki a képzés, miket tanultok majd, és milyen tudást szerezhettek meg a félévek alatt? Most választ kaphattok a kérdéseitekre.
Megnéztük, hány százalékát vették fel a jelentkezőknek a legnépszerűbb szakok esetén. Aki államilag támogatott kereskedelem és marketing szakra szeretett volna bekerülni, az szinte a lehetetlenre vállalkozott.
Negyvenegy alap- és osztatlan szakon húztak előzetes, "központi" ponthatárt a 2017-es felvételin - de melyik képzésen kell a legtöbb pont az állami ösztöndíjas helyhez?
Több mint 8174-en próbálnak idén bejutni gazdálkodási és menedzsment szakra, közülük 3827-en a jelentkezési lap első helyén jelölték meg a legnépszerűbb BSc-képzést, 5190-en pedig állami ösztöndíjas helyet szereznének. Nem lesz könnyű dolguk.
Mire számíthatnak azok, akik a legnépszerűbb helyek valamelyikét jelölték meg a felvételin?
A 2017-es felvételin is a gazdálkodási és menedzsment a slágerszak, több mint 8100 felvételiző jelölte meg a képzést a jelentkezési lapon, közülük 5190-en állami ösztöndíjas helyre pályáznak. De vajon van-e esélyük támogatott formában elkezdeni tanulmányaikat? Utánajártunk.