Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Október 31-én végleg lejár a diákigazolványuk azoknak a diákok, akik nem tanultak tovább. Azonban, ha nem is kezdtek el dolgozni, idővel el kell kezdeniük az egészségügyi szolgáltatási járulék (TB) önálló fizetését.
Bruttó 1,3 millió és 2,7 millió forint között keresnek havonta az állami felsőoktatási intézmények rektorai, a kancellárok havi keresete pedig 1,1 és 2,6 millió között mozog - ismerteti a Magyar Nemzet a hétfői lapszámában az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól (ITM) kapott béradatok alapján.
Az összes képzési terület közül a friss adatok szerint a művészet, művészetközvetítés területén diplomázók keresik a legkevesebbet. Mekkora ez az összeg és melyik egyetem diplomásai járnak a lehető legjobban?
A pedagógusok bérezése rendszeresen előkerülő téma, hol a jövőre vonatkozó béremelések, hol a jelenlegi súlyos helyzetekről apropóján. De mit mutatnak a kutatási adatok, és mit gondolnak a szakemberek a fennálló helyzetről? Összegyűjtöttük a legfontosabb nyilatkozatokat és a legfrissebb statisztikákat.
Mennyit lehet keresni szociológusként, szociálpedagógusként? A diplomás-pályakövetési kutatásból kiderül a társadalomtudományi terület pályakezdőinek fizetése.
Mennyi a havi fizetése azoknak a diplomásoknak, akik matematika-, biológia-, vagy éppen földrajzszakon végeztek? Itt vannak a természettudományi terület fizetési adatai.
A diplomás informatikusok keresik jelenleg a legtöbbet a munkaerőpiacon, de vajon számít, hogy melyik egyetemen végzett pályakezdőkről van szó? Fizetési statisztikák következnek.
A dolgozó fiatalok 73 százaléka fizetésemelésre számít a következő egy évben, a többségük, 54 százalékuk az infláció alatti, 19 százalékuk pedig annál nagyobb mértékű emeléssel számol - derült ki a K&H ifjúsági indexének 2019 első negyedéves adataiból.
Nagyjából bruttó 1100-1300 forintot tudnak megkeresni óránként - ez az összeg persze nagyban függ a munka típusától, ahogy attól is, az ország melyik részén sikerül elhelyezkedniük - írja a Pénzcentrum.
A diákmunkára jelentkezők is megkérik a munkájuk árát. Idén akár havi 200 ezer körüli bérekkel is számolhatnak. Ennyit keresnek idén a diákmunkások a különböző üzletekben.
Gazdasági, műszaki, informatikai, jogi képzések – évről évre ezek a legnépszerűbbek a felsőoktatási felvételin, a legtöbb diák által választott szakra, a gazdálkodási és menedzsmentre tavaly például több mint 4200-an jelentkeztek. A népszerűségi listán előkelő helyen szerepel a mérnökinformatikus, a pszichológia, a gépészmérnöki, a kereskedelem és marketing, a turizmus-vendéglátás, a programtervező informatikus szak is. Nem véletlenül: az informatikai, műszaki és gazdasági területen végzett diplomásokra van a legnagyobb igény a munkaerőpiacon, ez pedig a fizetéseken is jól látszik.
Tavaly novemberben a bruttó és a nettó keresetek 10,4 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiaknál, a bruttó átlagkereset 355 100 forint volt - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás-pályakövetési felmérés eredményeit. Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik bölcsészettudományi képzésen végeztek?
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik közigazgatási, rendészeti és katonai képzésen végeztek? Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás-pályakövetési felmérés eredményeit.
Mennyit keresnek azok a friss diplomások, akik valamilyen természettudományi képzésen végeztek? Nyilvánosságra hozták a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeit.