Miben különbözik a duális képzés és egy hagyományos szak?
Mit is jelent pontosan a duális képzés? Miben más, mint egy „sima” szak? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Mit is jelent pontosan a duális képzés? Miben más, mint egy „sima” szak? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Kreditelismerésről szóló határozat? Orvosi igazolások? Ez csak néhány dokumentum azok közül, amit kérhetnek a felsőoktatási intézmények a felvételihez. Itt a teljes listát megtaláljátok.
Nem csak a felvételi sorrend számít, arra is figyelnetek kell, hogy a képzési hely és nyelv is a megfelelő legyen. Ezt hol tudjátok megnézni? Mutatjuk a szabályokat.
Még nincs nyelvvizsgátok, de a következő hónapokban szeretnétek megszerezni? Meddig kell feltöltenetek, ha azt szeretnétek, hogy ezt pluszpontként számolják el a felvételin? Mutatjuk a részleteket.
Mik a jelentkezés szabályai a középiskolai felvételin, és mi a teendő, ha egy iskolán belül több tanulmányi területet is megjelölnétek? Itt vannak az infók.
Idén felvételiztek? Kíváncsiak vagytok, hogy mikor derül ki, felvettek-e benneteket a megjelölt egyetemre vagy főiskolára? Ezt a dátumot már most érdemes megjegyeznetek.
Hány pluszpontot lehet kapni gyermekgondozási jogcímen a felsőoktatási felvételin? Kik jogosultak a többletpontokra? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Hány plusz pontot szerezhettek a felvételin a középfokú és a felsőfokú nyelvvizsgával? Mennyit ér, ha több nyelvvizsgátok is van? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Ha kérdésetek vagy technikai problémátok van a felvételivel kapcsolatban, azzal a Felvi ügyfélszolgálatát érdemes felkeresnetek. Decemberben azonban az ügyfélszolgálat sem a megszokott rend szerint üzemel. Mutatjuk az ünnepi nyitvatartást.
Vannak, akiket már az iskolában annyira megfog a francia a nyelv, hogy az egyetemi, főiskolai képzésüket, sőt munkájukat is francia nyelvterületen tervezik. Miért döntenek így, mi fogja meg őket a nyelvben és milyen lehetőségeik vannak a magyar diákoknak, ha külföldön tanulnának? Ennek jártunk utána.
Az egyetemi felvételi önmagában nehéz időszak minden diáknak, arról nem is beszélve, ha külföldi egyetemre szeretnének jelentkezni. Milyen dokumentumokat kérhetnek, milyen határidőkre kell figyelni és mennyi a tandíj? Ezek olyan fontos kérdések, amikre érdemes időben választ találni. Ebben a cikkben most azoknak gyűjtöttünk össze minden hasznos információt, akik francia egyetemre szeretnének felvételizni.
Bár egyetemre bekerülhettek nyelvvizsga nélkül a 2020-as felvételin is, a diplomához meg kell szereznetek a bizonyítványt. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Milyen szabályok vonatkoznak a mesterképzésekre felvételizőkre? Mutatjuk a pontozási rendszert és a legfontosabb infókat.
Legyen szó egyetemi vagy középiskolai felvételiről, a nyílt napon mindegyik esetében érdemes részt venni. Bár az egyetemi nyílt napok később, a középiskolai nyílt napok java része ezen a héten lesz. Ti ott lesztek?
Már érdemes nézegetni a kiszemelt középiskolák honlapját. A napokban ugyanis nyilvánosságra hozták a középiskolák a 2020. szeptemberében induló osztályok listáját és a felvételi tájékoztatót.
Ha ti is keresztféléves felvételiben jelentkeztek egyetemre vagy főiskolába, akkor ezeket a dokumentumokat érdemes már most összegyűjteni, hiszen kelleni fognak a felvételihez.
A 2020-as egyetemi, főiskolai felvételi több jelentős változást hoz magával: emelt szintű érettségi, és legalább középfokú nyelvvizsga nélkül nem lehet majd bejutni a felsőoktatásba. De a pontozási rendszer maradni fog?
2020-ban szeretnétek jelentkezni a felsőoktatásba, és két szakot is kinéztetek magatoknak? Mutatjuk, hogyan tanulhattok párhuzamosan képzésben.
A felsőoktatási felvételi tájékoztató decemberben jelenik meg - közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.
A 2020-as felvételin a legalább egy B2-es nyelvvizsga mellett, minimum egy tárgyból kötelező lesz emelt szinten érettségizni. De mi a helyzet akkor, ha valaki több tárgyból is emeltezik? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.