Így számolják a pontjaitokat, ha felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek
Több módja is van annak, hogy kiszámítsák a felvételi összpontszámotokat akkor is, ha valamilyen felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek. Mutatjuk a részleteket.
Több módja is van annak, hogy kiszámítsák a felvételi összpontszámotokat akkor is, ha valamilyen felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek. Mutatjuk a részleteket.
Folytatjuk a 2023-as felsőoktatási felvételi pontszámítási szabályairól szóló cikksorozatunkat. Ma azt nézzük meg, hány pontot ér az alap- és osztatlan szakokon a felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél.
Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal, ha felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek? Mutatjuk.
A felsőoktatási szakképzéseken – az alap- és osztatlan szakokkal ellentétben – nem két, hanem három módszerrel is kiszámíthatjátok, hány pontotok van.
Azt már számtalanszor megírtuk, hogy a sikeres felvételi egyik legfontosabb alapszabálya a minimumponthatár elérése, ami az alap- és osztatlan szakok esetén 2021-ben is 280 pont. De mit tehettek, ha ezt nem sikerül megugranotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni?
Mennyi a minimumponthatár és ebbe beleszámít-e bármilyen többletpont? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Összeszedtük, milyen pontszámítási szabályokra számíthattok ezeken a képzéseken.
A felsőoktatási szakképzés egy különleges egyetemi képzésforma, ugyanis nem minden esetben az alap- és osztatlan képzéseknél megszokott felvételi szabályok vonatkoznak rá. Akkor mennyi a minimumponthatár ezeken a képzéseken? Mit számíthattok bele ebbe a pontszámba?
Nincs annyi pontotok, hogy bekerüljetek valamelyik alap- vagy osztatlan szakra, de szívesen járnátok egyetemre? Ezekkel a kétéves képzésekkel akkor is tanulhattok felsőoktatási intézményben, ha a minimumponthatár alatt vagytok. Most összegyűjtöttünk nektek minden infót a felsőoktatási szakképzésről.
Bár ugyanott jelentkezhettek, a felsőoktatási szakképzés mégis eltér a "hagyományos" egyetemi képzésektől. Lássuk, mit érdemes tudni ezekről a kétéves képzésekről.
Mennyi a minimumponthatár a felsőoktatási szakképzéseken és ebbe beleszámít-e bármilyen többletpont? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Milyen a minimumponthatár a felsőoktatási szakképzéseken? Fontos kérdésre válaszolunk.
Idén is lehet a felsőoktatási szakképzésért többletpontot kapni a felvételin? Mutatjuk, hány pontot kaphattok az okleveletekért.
Hogyan kalkulálhatnak felvételi pontjaikkal azok, akik valamelyik felsőoktatási szakképzésre jelentkeztek?
Felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek a 2019-es felvételin? Mutatjuk, hogyan számolhattok a pontokkal.
Felsőoktatási szakképzést végeztetek, de jövő szeptembertől valamelyik alapszakon szeretnétek továbbtanulni? Mutatjuk, hány többletpontot kaphattok az okleveletekért.
Milyen a minimumponthatár a felsőoktatási szakképzéseken? Újabb cikkünk a 2019-es felvételi pontszámítás szabályairól.
Hogyan kalkulálhattok a pontjaitokkal, ha felsőoktatási szakképzésen tanulnátok tovább? Itt vannak a legfontosabb információk.
A záróvizsga eredményétől függ majd, hány többletpontot kapnak a felsőoktatási szakképzésen tanulók, ha azonos képzési területen jelentkeznek alap- vagy osztatlan szakra. Íme, a legfontosabb infók.
Hogyan számolják ki az e-felvételin megjelenő összpontszámot? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.