Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szülőkben és a tanárokban is egyre több kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogyan fog elindulni az idei tanév. Erre próbált meg válaszolni Maruzsa Zoltán, köznevelésért felelős államtitkár is.
A tankerületeknek jelenleg fel kell mérniük át lehet-e egyáltalán állni fatüzelésre az iskolákban, az igazgatók viszont sok helyen nem tudják, pontosan mit várnak tőlük.
Az iskolákban éppen zajlik a felmérés, hol van lehetőség a gázról a fatüzelésre történő átállásra, kályhák beszerzésére. A kérdés gyakorlati részéről azonban még szó sem esett: mennyi idő alatt lehet átállni, mennyibe kerülne maga a kazán és a tűzifa, illetve, vajon hol tud egy iskola több tonna fát tárolni?
Az ADOM Diákmozgalom már hetek óta foglalkozik a kérdéssel, nagyon sok kommentet és történetet kaptak a diákoktól, sok iskolában ugyanis még most sincs fűtés.
"Nálatok van már fűtés?" - a tanévkezdés és az őszi szünet közötti hetekben általában (főleg a koronavírus megjelenése óta) sok szó esik arról, hogy melyik iskolában, osztályban több a hiányzó, hol van már fűtés és kik fagyoskodnak kabátban. Elhoztuk az október klasszikus, iskolafolyosón elcsípett beszélgetéseit.
A XII. kerületi Budapesti Gazdasági Centrum Budai Középiskolájában kabátban töltik a diákok a téli hónapok tanóráit az osztálytermekben és a folyosókon egyaránt, tudta meg a 24.hu.
Több napig rendkívüli munkarend szerint zajlott az oktatás a gyömrői Weöres Sándor Általános Iskolában, miután a kazán meghibásodása miatt nem tudták fűteni az egyik iskolaépületet. Az önkormányzat már évekkel ezelőtt elkezdte volna, azonban mióta állami fenntartásba került az iskola, csúszik a fűtőrendszer felújítása - írja a Népszava.
Komoly változások jönnek a Klikben, erre kedden már egyértelműen utalt Palkovics László oktatásért felelős államtitkár, de akár még Hanesz Józsefet, a központ elnökét is leválthatják. Bármilyen konkrét lépéseket is tervez a kormány, mindenképp indokolt, hiszen folyamatosan érkeznek a furcsábbnál furcsább történetek a Klik háza tájáról.
Egy hete nincs fűtés egy vidéki szakképzőben, miután a kazánok többsége felmondta a szolgálatot. A tanárokkal az iskolában aláíratták, hogy 14 fokban is tanítanak, de a kollégiumból elköltöztették a tanulókat.