Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az elmúlt években többször felbukkant ez a térkép, de mindig érdemes egy gyors pillantást vetni rá. Főleg akkor, ha külföldön tanultok, vagy itthon vannak külföldi csoporttársaitok.
Csak 2015-ben 678 ezer hallgató vett részt az európai programban, hogy más ország felsőoktatási intézményében tanuljon vagy dolgozzon. A program bővítése nem áll le.
Sokak meglepetésére a brit választók úgy döntöttek, hogy elhagynák az Európai Uniót. Ez számos gazdasági hatása mellett a szigetországban élő fiatalokat kiemelten érinti, valamint azokat, akik ott tervezték továbbtanulásukat. Könnyen búcsút mondhatunk az Erasmusnak is.
Spontán angolóra péntek este valamelyik budapesti romkocsmában? Erasmusos nyelvlecke magyarórákért és/vagy idegenvezetésért cserébe? Ki mondta, hogy a nyelvtanulás pénzbe kerül?
Az 1980 után született fiatalokat megszerezni és megtartani is nehéz a munkáltatóknak. Pedig az Y generáció tagjai okosak, nyitottak és tehetségesek – állították a Tempus Üzleti Kávéház résztvevői, akik azt is megerősítették, hogy a nemzetközi ösztöndíjprogramokban részt vett fiatalok olyan készségekkel rendelkeznek, amelyek nagyon is keresettek a munkaerőpiacon.
Vajon mi illene hozzád a legjobban? Az olaszok temperamentuma, a franciák emelkedettsége vagy az angolok kimértsége? A következő tesztből kiderül, hol kellene tanulnod.
Kutatások bizonyítják, hogy a cégek szívesen alkalmaznak olyanokat, akik nemzetközi ösztöndíjprogramokban, illetve külföldi szakmai gyakorlaton vettek részt.
A magyar egyetemisták és főiskolások csaknem egyharmada már volt vagy szeretne elmenni külföldre tanulni, de még ennél is többen, 37 százalékuk tervezi, hogy tartósan külföldön telepedjen le.
Idén több mint 9900-an kapnak lehetőséget arra, hogy külföldön is tapasztalatot szerezzenek az Erasmus+ program keretében és már nem csak európai országokba jelentkezhetnek a hallgatók és az oktatók.