Fontos dátum közeleg: lassan lejár a keresztféléves felvételi jelentkezési határideje
Még másfél hétig jelentkezhetnek egyetemre vagy főiskolára azok, akik februárban szeretnék elkezdeni a tanulmányaikat. Mutatjuk a felvételi legfontosabb lépéseit.
Még másfél hétig jelentkezhetnek egyetemre vagy főiskolára azok, akik februárban szeretnék elkezdeni a tanulmányaikat. Mutatjuk a felvételi legfontosabb lépéseit.
Néhány szakon 2023-tól is kötelező marad az emelt érettségi, de bőven vannak olyan intézmények is, ahol elég lesz a középszintű vizsga is.
Sorra teszik közzé az egyetemek a 2024-től érvényes nagy felvételi változásokat, a rendszer azonban már jövőre is változik. Összeszedtük a 2023-as módosításokat.
Bár a nagy változás az egyetemi felvételiben csak 2024-től jön, több szabály már jövőre is megváltozik. Összeszedtük miről dönthetnek majd az egyetemek saját hatáskörben.
Megjelent az újraszabott felvételi szabályokat tartalmazó rendelet, amely a 2024-ben felvételizőket, sőt elképzelhető, hogy már a 2023-ban egyetemre jelentkezőket is érinti. Összeszedtük a legfontosabb változásokat.
Megjelent az egyetemi-főiskolai felvételi szabályairól szóló rendelet módosítása, ebből kiderül többek között az is, hogy az intézmények akár munkatapasztalatért vagy kompetenciateszten elért eredményért is adhatnak pluszpontokat a jelentkezőknek. Már a 2023-as felvételit is érintheti a sok változás.
A külföldön tanulóknak azonban csupán negyede térne biztosan vissza Magyarországra, míg sokan abban az országban maradnának, ahol a diplomájukat szerezték.
Ma véget ért a 2022-es pótfelvételi is, megvannak a ponthatárok - bárki megnézheti, bekerült-e a megjelölt egyetemre.
Pár hét múlva kezdődik az őszi szemeszter az egyetemeken és főiskolákon. Összeszedtünk tíz olyan dolgot, ami igazán kellemessé teszi (majd) az egyetemi éveket.
Az idei pótfelvételi augusztus 5-én éjfélig tart. Állami ösztöndíjas képzéseket 35 egyetem és főiskola kínál, míg önköltséges képzéseket 47 intézmény. Megnéztük, hogy a tíz legnépszerűbb szakot ismét meghirdették-e, és ha igen, elérhető-e államilag támogatott képzés.
Csütörtök este jön az sms arról, bekerültetek-e valamelyik egyetemre vagy főiskolára. De ezen kívül jön-e valamilyen hivatalos papír a felvételi eredményéről?
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Ma egy gép mondja meg, hogy kit és hova vesznek föl, én azt javaslom, hogy adjunk nagyobb szabadságot egy adott felsőoktatási intézménynek – mondta Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.
Alap- vagy mesterszakra jelentkeztetek az idei felvételin? Ne feledkezzetek meg azokról a dokumentumokról, amelyeket a kiválasztott egyetemek külön kérhetnek tőletek.
Az idei felvételiben is tarolnak az ingyenes képzések, a leendő egyetemisták többsége állami ösztöndíjasként kezdené az egyetemet szeptemberben. De mi történik, ha a megszerzett pontok nem elegendőek a sikeres felvételihez? Megnéztük, mennyibe kerülnek a legnépszerűbb szakok önköltséges formában.
Mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, elképzelhető, hogy eltérő pontszámok jönnek ki a matekozás során. Mutatjuk, miért.
Oldalak, fontos forrásokkal kompletten kimaradtak a vizsgákból.
Májusban és júniusban tartják az alkalmassági vizsgákat az egyetemek és főiskolák. Mutatjuk, hogyan kalkulálhatnak azok, akiknek erre a vizsgára is készülniük kell.
Hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményeit és a szóbelik előtt elindulhat az előzetes taktikázás, számolgatás a pontokkal. Hogy legyen egy kis kapaszkodótok, mutatjuk, milyenek voltak a végleges ponthatárok a legnépszerűbb szakokon egy éve.
Bár az érettségi eredményekre még várni kell, azt minden felvételiző tudja, hogy sok múlik a pontszámokon. Az ugyanis, aki csak önköltséges képzésre kerül be, félévente több százezer forintos tandíjjal számolhat. Megnéztük, mennyibe kerülnek az idei slágerszakok.