Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ma egy gép mondja meg, hogy kit és hova vesznek föl, én azt javaslom, hogy adjunk nagyobb szabadságot egy adott felsőoktatási intézménynek – mondta Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora.
Alap- vagy mesterszakra jelentkeztetek az idei felvételin? Ne feledkezzetek meg azokról a dokumentumokról, amelyeket a kiválasztott egyetemek külön kérhetnek tőletek.
Az idei felvételiben is tarolnak az ingyenes képzések, a leendő egyetemisták többsége állami ösztöndíjasként kezdené az egyetemet szeptemberben. De mi történik, ha a megszerzett pontok nem elegendőek a sikeres felvételihez? Megnéztük, mennyibe kerülnek a legnépszerűbb szakok önköltséges formában.
Májusban és júniusban tartják az alkalmassági vizsgákat az egyetemek és főiskolák. Mutatjuk, hogyan kalkulálhatnak azok, akiknek erre a vizsgára is készülniük kell.
Hamarosan mindenki megkapja az érettségi eredményeit és a szóbelik előtt elindulhat az előzetes taktikázás, számolgatás a pontokkal. Hogy legyen egy kis kapaszkodótok, mutatjuk, milyenek voltak a végleges ponthatárok a legnépszerűbb szakokon egy éve.
Bár az érettségi eredményekre még várni kell, azt minden felvételiző tudja, hogy sok múlik a pontszámokon. Az ugyanis, aki csak önköltséges képzésre kerül be, félévente több százezer forintos tandíjjal számolhat. Megnéztük, mennyibe kerülnek az idei slágerszakok.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetemre szeretne bejutni a legtöbb felvételiző. Összesen 99 ezren jelentkeztek az egyetemekre, főiskolákra február közepéig - a minisztérium sikerként tálalja a friss statisztikákat, pedig a tavalyi létszámhoz képest ez visszaesés.
Idén 99 192-en felvételiztek egyetemre vagy főiskolára, ez 2 700-al kevesebb, mint a tavalyi jelentkezőszám. A legnépszerűbb szakok között is van átrendeződés.
Idén is csak akkor juthattok be alapképzésre és osztatlan képzésre, ha van legalább egy emelt szintű érettségitek vagy diplomátok. De mi történik akkor, ha nem éritek el az emelt szintű érettségin a 45 százalékot?
Bár 2021-ben az OKJ-s képzések rendszere átalakult, a felvételin továbbra is pontokat érnek a korábban megszerzett szakképesítések. Mutatjuk, milyen bizonyítványokat vesznek figyelembe a pontszámításkor.
Ha még nem szereztek nyelvvizsgát, de a következő hónapokban készültök rá, fontos lehet tudnotok, hogy az ügyintézési időszakban vajon fel kell-e töltenetek a dokumentum másolatát.