Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bármi lehetséges, mióta két évvel ezelőtt eltörölték a felsőoktatási felvételi eljárás minimumponthatárait - még az is, hogy kettes-hármas érettségivel egyetemre lehessen járni.
Már nagyjából tudjátok, hány százalékot értetek az érettségin, és azon gondolkodtok, hogy előrébb vegyétek azt a szakot, amire nagyobb eséllyel bekerültök? Nem biztos, hogy jó ötlet. Elmagyarázzuk, miért.
Luxus bölcsit és óvodát is talált Hadházy Ákos, melyek több százmilliós támogatásból épülhettek fel. Ezek a legfontosabb dátumok, ha most felvételiztek egyetemre. Nagyon megviselte a diákokat a kompetenciamérés. Kiderült, milyen munkákat vállalnak idén nyáron a diákok - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.
Az érettségi vizsgák után is számos teendője akad majd azoknak, akik szeptembertől egyetemre készülnek. Összeszedtük, milyen dátumokat tartsatok észben a következő időszakban.
Megjelent az óvodai átalakításról szóló rendelet. Magyar cserediákok meséltek nekünk arról, milyen Dél-Amerikában tanulni. Egy kis fonott kalács és sonkatekercs elfogyasztása mellé ajánljuk olvasásra a hét legfontosabb történéseit.
Indulhat-e egyetemi képzés a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság támogatása nélkül? Mi a helyzet azokkal, amik korábban csak miniszteri engedéllyel jöttek létre? Egyáltalán, hogy jön létre új szak és mit reagált a Milton Friedman Egyetem a repülőmérnöki képzésük körüli felháborodásra?
Mezőgazdasági mérnök, tanító cigány-roma szakirányon – csak néhány olyan nappali tagozatos állami ösztöndíjas alapszak a 821-ből, amit senki sem jelölt meg a 2025-ös egyetemi felvételin. Összesen pedig 365 olyan alap-és osztatlan képzés van, amit első helyre senki sem írt be, de többedik helyre igen, ennek mintegy 83 százaléka valamilyen pedagógusképzés.
Bizonyos képzéseken egészségügyi vagy pályaalkalmassági vizsgához kötik a bekerülést. Amennyiben pedig ezen a jelentkező nem vesz részt, vagy nem felel meg, nem kerülhet be a kiválasztott képzésre.
Február 15-én lezárult a 2025-ös általános felvételi eljárás jelentkezési időszaka, eddig dönthették el a felvételizők, hogy mely egyetemekre és milyen szakokra szeretnék benyújtani a jelentkezésüket. A felsőoktatási felvételi eljárás vége azonban még messze van; a ponthatárokat várhatóan 2025. július 23-án hirdetik ki az egyetemek, eddig az időpontig pedig bőven akadnak még teendőik a felvételizőknek.