Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több tízezren kezdik meg az egyetemet, főiskolát néhány nap múlva. Mire érdemes odafigyelni az első hetekben, hónapokban? Miért kell már most minél többet megtudni a kiválasztott szakról?
Milyen ösztöndíjakra és támogatásokra pályázhattok elsőéves egyetemistaként? Cikksorozatunkban bemutatjuk a legfontosabb ösztöndíjakat. 1. rész: szociális ösztöndíj.
Elstartolt a gólyatáborszezon, több tízezren indultak el a napokban a Balatonhoz, a Tiszához vagy más városokba, hogy megismerkedjenek leendő évfolyamtársaikkal. Milyen szabályokat érdemes - a saját érdeketekben - betartani, és mit nem szabad kihagyni a gólyatáborban?
Ezekben a napokban kezdődnek az egyetemi, főiskolai gólyatáborok, szeptember első felében pedig elstartol az őszi szemeszter. Tanácsok gólyáknak: tiltott dolgok következnek.
Sokan szeptemberben kezditek meg az egyetemet, és még nem is tudjátok, hogy milyen sok jó dolog vár majd rátok. Összeszedtük a tíz legjobb dolgot, ami az első évetekben boldoggá teszi majd az életeteket az egyetemen
Néhány apró szabály betartásával és pár rendszer bevezetésével könnyedén lehet a következő, az eddigi legjobb szemeszteretek az egyetemen. Sokan most kezditek majd el az egyetemi képzéseteket, már nem olyan lesz mint a középiskolában, érdemes néhány dolgot előre átgondolni, ezért segítünk, hogy jól sikerüljön a ti félévetek is.
Tuti, hogy ti is mondtátok őket, és nem is egyszer. A mi kedvencünk az Ő kezdte, nem én voltam. Nektek melyik a kedvencetek ezekből? Lássuk, rátok mennyi lesz igaz a tízből, most nem ér füllenteni!
Sokan most fogtok majd elköltözni a családi tűzfészek mellől, lássuk a ti elképzeléseitek is ilyenek az egyedül élésről. Lehet, hogy a valóság nem is olyan lesz mint ahogy elképzelitek? Vannak olyan egyetemisták, akik tudnának erről többet mesélni.
Nemsokára kezdődik az egyetem, és vele együtt a bulik is, megmutatjuk, hogy milyen karakterek szoktak megfordulni az egyetemi bulikban. Mutatjuk a 12 legviccesebb típust:
Nem sokára ismét szeptember, vannak akik most mennek az egyetemre, de vannak akik már benne vannak a sűrűjében, vagy már el is végezték. Összeszedtünk pár dolgot, amit biztosan ti is elsütöttetek már, vagy ha nem, akkor el fogtok.
Sokan most kezditek majd az első szemesztert az egyetemen, de sokan vannak, akik már a szakdogájukat fogalmazgatják, vagy már végeztek is vele. Most megmutatjuk, hogy mik a legnagyobb különbségek.
Múlt héten nagyon sok család örülhetett, hogy csemetéje bekerült az egyetemre, azonban sokaknak ez komoly anyagi megterhelést jelent. A diákok megélhetése, a lakhatás és nem utolsó sorban maga a tandíj is komoly összegeket jelent félévente.
2017 szeptemberétől közel 40 oktató távozik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karáról - derült ki ma reggel.
Idén is nagyon sok diák kezdheti meg az első félévét szeptemberben. Az előzetes jelentkezési adatok, és a felvételi adatok szerint is kialakult egy ranglista a szakok között. Erre a tíz szakra jelentkeztek az idén a legtöbben:
Nagyon sok gólya kezdi meg idén is a tanulmányait valamilyen felsőoktatási intézményben. Különböző képzések, különböző egyetemek, de egy valami közös: a gólyák tapasztalatai az első szemeszterrel, és a hibák, amiket mind legalább egyszer elkövetnek.
Most, hogy már mindenki tudja, hogy hova vették fel egyetemre, eljött az ideje, hogy bevezessünk titeket a csodálatos egyetemi életérzésbe. Összegyűjtöttünk pár képet, ami biztosan nektek is meghozza majd a kedveteket a szeptemberhez.
A magyar egyetemi hallgatók 58 százaléka dolgozik tanulmányai mellett, a külföldi hallgatóknál ez az arány 26 százalék - írta a Népszava pénteken, a Budapesti Metropolitan Egyetem kutatása alapján.