Kormányinfó: a Fudan Egyetem helyén tervezik felépíteni a budapesti diákvárost
Egyelőre nem látnak esélyt a Fudan-projekt folytatására.
Egyelőre nem látnak esélyt a Fudan-projekt folytatására.
A kulturális és innovációs miniszter szerint férőhelybővítésre van szükség az egyetemi városokban.
Egyelőre lekerült a napirendről a Fudan Egyetem, Baranyi Krisztina, az érintett kerület polgármestere szerint viszont nem véglegesen, hiszen az egyetem alapítványa és annak kuratóriumi továbbra is létezik.
Benyújtotta a Fudan-beruházás megakadályozását célzó helyi népszavazás kérdéseit Baranyi Krisztina, az érintett kerület polgármestere.
Igaz, nem országos, csak helyi – a IX. kerületi polgármester már arról beszélt, már elkezdték szervezni a népszavazást.
Hivatalosan is elindították a Fudan Egyetem magyarországi létrehozása ellen indított népszavazás kiírásához szükséges aláírások összegyűjtését az ellenzéki pártok - ezt csütörtökön sajtótájékoztatón jelentették be.
Megkezdődik az aláírásgyűjtés a Diákvárosról és a 270 napos álláskeresési járadékról szóló népszavazáshoz - jelentette be a főpolgármester, aki szerdán átvette a népszavazási kezdeményezésekhez szükséges aláírásgyűjtő íveket szerdán a Nemzeti Választási Irodában (NVI).
Jóváhagyta a Kúria Karácsony Gergely főpolgármester népszavazási kezdeményezését, így néhány napon belül indul az aláírásgyűjtés a Fudan-campus létrehozása ellen.
Az albérletárak magasak, kollégiumi helyet pedig nehéz szerezni – évek óta küzdenek ezzel a problémával a budapesti egyetemek hallgatói.
A Fudan Egyetem budapesti campusának megosztó tervéről írt a CNN hétfő reggeli vezető anyagában.
A főpolgármester szerint a kínai egyetem legnagyobb problémája még mindig az, hogy kiszorítaná a Diákvárost Budapest legértékesebb fejlesztési területéről.
Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere szerint, ha kedden a parlament megszavazza a vagyonjuttatást a kínai egyetemnek, akkor gyakorlatilag megvalósul a projekt, függetlenül a budapestiek akaratától.
Még mindig nem döntött a kormány a nyelvvizsga-amnesztiával kapcsolatban, megvan, kiket jelölnek az SZFE szenátusába, idén nem marad el a "kalapfeldobás", augusztus végén már nem lehetnek középiskolai gólyatáborok, újabb sikereket értek el a magyar diákok, és tovább folytatódott a Fudan Egyetem ügye. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Szombat délutánra hirdetett tüntetést a Hősök terére Jámbor András, a Mérce volt főszerkesztője, országgyűlési képviselőjelölt. A demonstrációval a Fudan Egyetem budapesti campusának megépítése ellen tiltakoztak. Az esemény Facebook-oldalán közel 25 ezren jeleztek vissza, a szervezők legalább 10 ezer résztvevővel számoltak.
Az albérletárak magasak, kollégiumi helyet pedig nehéz szerezni – évek óta küzdenek ezzel a problémával a budapesti egyetemek hallgatói. Az eredetileg tervezettnél jóval kisebb területen indulhat el 2024-ben a Diákváros építése, ahol 8500 egyetemista kaphat majd kollégiumi szobát, ez azonban önmagában még nem oldja meg a fővárosban tanulók lakhatási problémáit. A HÖOK szerint körülbelül 10 ezer új férőhelyre lenne szükség.
Fürjes Balázs államtitkár úgy véli, a szükséges egyeztetésekhez még időre van szükség.
Ezzel együtt ha megépül, a Fudan Egyetem lesz a világ második legnagyobb, Kínán kívüli kínai kampusza.
A napirenden hét javaslat általános vitája szerepel, melyek között előkerül a Diákváros kérdése is.
A számok makacs dolgok, a fővárosba tervezett kínai egyetem kampusza és a Diákváros esetében azonban folyamatosan változnak az építésre szánt területek nagyságai.
Karácsony Gergely főpolgármester és Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere Palkovics László innovációs és technológiai miniszterrel tárgyalt.