Nyolc osztályában álltak át digitális tanrendre a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban
Az Operatív Törzs döntött így, miután több osztályban is felbukkant a vírus.
Az Operatív Törzs döntött így, miután több osztályban is felbukkant a vírus.
Az idei tanév már az indulás előtt rendhagyónak számított, hiszen senkit sem lep meg a digitális vagy hibrid oktatás az iskolákban. A szülők szerint azonban hamarosan visszatér a digitális oktatás - derül ki egy friss elemzésből.
Tíz és húsz között van azon iskolák száma, ahol részlegesen - egy-egy osztályt érintve - digitális oktatásra kellett átállni a koronavírus-járvány miatt - mondta a Nemzeti Pedagóguskar elnöke csütörtökön a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Folyamatosan változik a helyzet, óránként kapjuk a híreket, hogy újabb iskolákban rendeltek el rendkívüli tanítási szünetet. Mit gondoltok, meddig marad így a helyzet, dönthetnek majd az iskolák a digitális tanrendről? Szavazzatok!
Szentkirály Alexandra, kormányszóvivő Facebook videójában beszélt az iskolakezdésről és arról, hogy idén őszintének kell lenni a félelmeinkről is.
Újabb intézményeket kellett bezárni koronavírus-fertőzés miatt. A Budaörsi 1. Számú Általános Iskolában a hétfői rendkívüli szünet után szeptember 8-tól digitális oktatásra állnak át. Az oroszlányi Meseliget Óvodáról egyelőre nem tudni, hogy meddig lesz zárva.
Rendkívül eseménydús hetet tudhatunk magunk mögött. Szinte még el sem kezdődött a tanév, de már most tíz olyan oktatási intézmény van, ahol rendkívüli szünetet rendeltek el. Az egyetemeken hétfőtől indul az őszi szemeszter - a legtöbb helyen hibrid oktatásra készülnek, viszont van, ahol már most távoktatással indítanak. A héten kezdődtek a kollégiumi beköltözések, de az NKE egyik kollégiumát ki is kellett üríteni a koronavírus miatt. Mindeközben a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói elbarikádozták az egyetemet és nem engedik be az új vezetőséget. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Hatezer oktatási intézményből eddig négy óvodában és hat iskolában kellett rendkívüli szünetet elrendelni koronavírus-megbetegedés miatt - közölte Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelési államtitkára az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.
Koronavírusos tanár miatt zárták be az iskolákat. Azt még nem tudni, hogy meddig marad az új felállás.
A tüntetések ellenére a tervek szerint indulhat a félév a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, Vidnyánszky hajlandó lenne tárgyalni a diákokkal. Újabb egyetemeken találtak koronavírus-fertőzötteket és van olyan iskola, ahol visszavonásig digitális tanrendre álltak át. Mindemellett kilenc egyetem is bekerült a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. Összeszedtük a nap legfontosabb híreit.
A rendkívüli szünet után digitális oktatás jön - jelentették be a Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnáziumban.
Dél-Koreában nem indult túl jól az iskolakezdés, ismét bezárnak az iskolák és visszatérnek a digitális oktatáshoz.
A PSZ szerint kellene egy olyan protokoll az iskolákban, amit követni tudnak az intézmények, ha szükséges.
A szülők negyedének kellett új számítástechnikai eszközt vásárolnia a koronavírus-járvány idején a kapcsolattartáshoz. Erre átlagosan 125 ezer forintot költöttek, míg közel kétharmaduk vásárolt valamilyen kiegészítőt, átlagosan 32 ezer forintért - derült ki a Budapest Bank megbízásából az Ipsos Instant Research által készített legfrissebb kutatásából.
Várhatóan a hagyományos és a távoktatás ötvözésével - azaz hibrid oktatással - indulhat a következő tanév az iskolákban. De mit jelentene ez a különböző korosztályok számára?
Hamarosan kezdődik a következő tanév, bár még nem tudjuk, pontosan milyen formában indul el az iskola szeptemberben, az utolsó félév biztosan komoly tanulság az iskoláknak, tanároknak és a diákoknak is. Horányi Gáborral a Lauder Javne Iskola főigazgatójával beszélgettünk tapasztalatokról és a lehetséges folytatásról.
A járvány miatt elképesztő mértékű érdeklődés alakult ki a különféle videókonferencia-megoldások és egyéb online kommunikációs felületek iránt. Sok új játékos is feltűnt a színen, de kiderült, hogy az egyik, főleg nagyvállalati környezetben alkalmazott technológia a digitális oktatásban is fényesen helyt tudott állni.
Hogyan valósult meg a távoktatás a magyar egyetemeken? Megnéztük, ki-hogyan oldotta meg az online órákat, vizsgákat és az egyetemi élet 2.0-t.
Másfél hónap múlva ismét beindul a tanulás, elkezdődik egy új tanév. Viszont egyáltalán nem mindegy, hogy milyen formában.
Jocó bácsi kéri, ha szeptembertől újra be kell zárni az iskolákat, akkor ne legyen diák (se tanár) aki lemarad az oktatásból eszközhiány miatt.