A világ legjobbjai közé került a Corvinus Egyetem képzési programja
A Budapesti Corvinus Egyetemen is működő CEMS program továbbra is dobogós a Financial Times Master's in Management rangsorában. Ez az elmúlt három év legjobb üzleti képzése.
A Budapesti Corvinus Egyetemen is működő CEMS program továbbra is dobogós a Financial Times Master's in Management rangsorában. Ez az elmúlt három év legjobb üzleti képzése.
Érthető, hogy a kormány a reál és az informatikai tudományterületeknek akar kedvezni az új felsőoktatási törvénnyel, de a humán szakokat sem kellene háttérbe szorítani – mondta Mészáros Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora az ATV-nek.
Benyújtotta pénteken az Országgyűlésnek a 2012. január 1-jén megalakuló Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló törvényjavaslatát Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter.
Elkészült a felsőoktatási törvény koncepciója, amely alapján a jelenlegi 29 intézményből valószínűleg 26 maradna meg, az államilag finanszírozott képzésben részt vevőkkel pedig szerződést kötnének, hogy meghatározott ideig Magyarországon kell dolgozniuk. Több intézmény rektora is azt mondja: az integráció önmagában nem átalakítás, és kérdéses az intézmények átsorolása is. A koncepció szerint ugyanis a jövőben csak tudományegyetemek és főiskolák lennének - írja a hvg.hu.
"Miután először kiszivárogtatták, utána pedig cáfolták, hogy megszűnik a Corvinus, most mégis a következőt nyilatkozta Dux helyettes államtitkár: az átalakulásba beleférhet - akár a Corvinus, akár más intézmény esetében - az integráció is, ahogy ez már 2000-ben is lezajlott" - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
A válságkezelés folyamatos tanulást követel meg, azért a kormányzati kapcsolatokért felelős vállalatvezetők és önkormányzati vezetők számára ajánlatos a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézetének (KTI) februárban induló gazdasági válságügyi szaka - mondta Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a kurzus vezetője szerdán Budapesten.
Virtuális kötélhúzásba kezdett a Facebookon a Budapesti Corvinus Egyetem és a Műegyetem – amelyik intézmény október 23-ig több lájkot kap, az nyer.
A Budapesti Corvinus Egyetem hosszú távú fennmaradását és sikerességét reméli Mészáros Tamás rektor, aki erről csütörtökön az intézmény tanévnyitóján beszélt a Művészetek Palotájában.
A patinás Közgázon a megszüntetésről, beolvasztásról szóló spekulációk mellett a csökkenő felvételi keretszámok borzolják az idegeket - írja a HVG.
Kitűnő tanulmányi eredmény, nyelvvizsga és emelt szintű érettségi nélkül egyetlen felvételiző sem juthatott be idén a Budapesti Corvinus Egyetem legnépszerűbb képzéseire. Itt húzták az ország legmagasabb ponthatárait, a csúcstartó 2011-ben is a nemzetközi gazdálkodás lett, ahova 463 pont alatt senkit nem vettek fel.
További korszerűsítési munkálatokat végeznek el a nyári oktatási szünetben a Budapesti Corvinus Egyetem épületeiben, valamint megújulnak a gyakorlati oktatóhelyek, így évi 50 millió forinttal csökkenhetnek a működési költségek.
Ezerháromszázzal kevesebb hallgatót vehetnek fel gazdasági szakokra az egyetemek és főiskolák idén, mint 2010-ben. Valószínűleg kemény harc lesz az államilag finanszírozott helyekért, a legnépszerűbb alapszak ugyanis ismét a gazdálkodási és menedzsment, a turizmus és vendéglátás, valamint a pénzügy és számvitel.
Jubileumi 150. tanévét zárja a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusa, amelynek három karán összesen 364-en vehetik kézhez diplomájukat. A kertészettudományi, az élelmiszer-tudományi és a tájépítészeti karon ugyanakkor aggódnak az egyetem "szétszedéséről" felröppent információk miatt.
Százötven-kétszáz egyetemista tüntetett csütörtök este a Fővám téren, a Hallgatói Hálózat rendezvényén a kormány felsőoktatási tervei és a Budapesti Corvinus Egyetem vezetőségének szerdai döntése ellen tiltakoztak a hallgatók. Az Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű vitafórumot eredetileg a Corvinus aulájában szervezték volna meg, Mészáros Tamás rektor azonban "túlpolitizáltságra" hivatkozva lefújta az előadásokat.
Megkapta a csütörtök esti demonstráció bejelentéséről szóló rendőrségi igazolást a Hallgatói Hálózat. A diákszervezet este nyolcra hirdetett tüntetést a Fővám téri parkba – eredetileg a Corvinus Egyetem aulájában szervezték volna meg az Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű vitafórumot, Mészáros Tamás rektor azonban szerdán lefújta az előadásokat
A Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épülete előtt tart demonstrációt csütörtök este a felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat. A diákszervezet eredetileg az egyetem aulájában rendezte volna meg éjszakai vitafórumát, Mészáros Tamás rektor azonban szerdán „túlpolitizáltságra” és anyagi okokra hivatkozva lefújta az előadásokat.
Megtiltotta a Budapesti Corvinus Egyetem rektori hivatala, hogy a felsőoktatási átalakítások ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat az intézmény Fővám téri épületében szervezze meg a június 16-ra meghirdetett Éjszaka a felsőoktatásért elnevezésű programot. Az eduline információi szerint a diákszervezet holnap estére szervez demonstrációt, a rendezők ma este egyeztetnek a részletekről.
Egész éjszakás programot szervez a felsőoktatás átalakítása ellen tiltakozó Hallgatói Hálózat a Budapesti Corvinus Egyetemen - az előadások június 16-án, este nyolc órakor kezdődnek.
Elnyerte a Superbrands címet a Budapesti Corvinus Egyetem, a díjat Wiszkidenszky András, a Superbrands Magyarország vezetője adta át Mészáros Tamás rektornak az egyetem június 6-i pedagógusnapi ünnepségén.
Abszurd ötletnek tartja az államilag finanszírozott hallgatói helyek számának csökkentését, valamint az egyetemek és főiskolák központilag irányított összevonását Magyar Bálint volt oktatási miniszter, aki szerint a felsőoktatási intézmények spontán integrációja a következő években tovább folytatódhatna – ha a kormány visszaadná a döntés jogát a rektoroknak.