Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A válságkezelés folyamatos tanulást követel meg, azért a kormányzati kapcsolatokért felelős vállalatvezetők és önkormányzati vezetők számára ajánlatos a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdasági Továbbképző Intézetének (KTI) februárban induló gazdasági válságügyi szaka - mondta Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a kurzus vezetője szerdán Budapesten.
A válság a piacgazdaság folyamatos túlélésének velejárója, s nem lenne meglepő, ha "www alakúvá" válna - mondta a Corvinus Egyetem professzora, korábbi jegybankelnök. Hozzátette azt is, hogy a válság a pénzügyi rendszer természetes része, miközben az euró a válság előtt tíz évig kiválóan működött.
A válság 2009-ben túl rövid idő alatt konszolidálódott, a bankokat, azaz a magánszektort túl gyorsan megmentették az államok, amelyek ennek nyomán hatalmas adósságokat halmoztak fel - magyarázta Bod Péter Ákos.
Gáspár Péter Pál, a KTI igazgatója elmondta, az adott szakma, szakterület szakértőjévé, felelős vezetőjévé válás megköveteli a legfelső szakmai képesítés, a szakirányú másoddiploma megszerzését. A most induló szakképzés másik két újdonsága a nemzetközi business marketing, illetve a nemzetközi fizetésképtelenségi szak. Ez utóbbi képzést az indokolja, hogy a különböző vállalkozások csődjei és felszámolása sok esetben határokon átívelő - tette hozzá. Milyen új szakokat indítanak az egyetemek és főiskolák idén? Összefoglalónkat itt olvashatod el.