Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár lassult az áremelkedés, mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik szeptembertől egyetemen kezdik a tanévet és albérletben laknak – sajnos nem csak Budapesten drágultak a lakások.
Az elsőévesek egyik legfontosabb feladata, hogy megtalálják a megfelelő kolit vagy lakást. Mivel a kollégiumi férőhelyek száma véges, sokaknak az albérlet jelenthet megoldást. A korrekt árú lakásokat viszont nem is olyan könnyű megszerezni.
Felértékelődtek az albérletpiacon a panellakások. Nem véletlenül: kevesebbet értük fizetni, ráadásul a távfűtéses lakásokra nem vonatkoznak a gázfogyasztást is érintő új rezsiszabályok. Így akkor sem kell túl magas rezsit fizetnetek, ha többen béreltek ki egy nagyobb lakást.
A Rentigo szerint a rezsiárak várható emelkedése fékezni fogja a bérleti díjak másfél éve tartó szárnyalását. Keresettebbek lesznek a kis lakások (ahol az átlagfogyasztás alatt marad a gáz- és az áramfelhasználás), és leértékelődnek majd a nagyobb lakások, amelyeket általában több egyetemista bérel közösen.
Egy év alatt a húsz százalékot is meghaladta a budapesti albérletárak emelkedése, így júniusban átlagosan 173 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a fővárosban - derül ki a Rentingo.com legfrissebb elemzéséből.
A korábbinál még gyorsabb ütemben drágultak az albérletek – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból. Ha ősszel kezdenétek az egyetemet vagy főiskolát, és nem kaptok kollégiumi helyet, a belváros mellett érdemes körbenézni a XIV., a IX. és a X. kerületben is, ezek ugyanis az olcsóbb városrészek közé tartoznak.
Nem csak Budapesten, vidéken is egyre többet kell fizetni egy lakásért - derül ki az ingatlan.com friss felméréséből, ha az áremelkedés folytatódik, a nagy albérletkeresési hajrában nem sok olcsó lakás marad.
Mélyen a zsebébe kell nyúlnia majd annak, aki vidékről a fővárosba megy tanulni, és albérlettel számol. Az árak ugyanis áprilisban elérték a koronavírus-válság előtti szintet - jelentette a Rentingo.com.
A koronavírus-járvány újabb hullámai ellenére az év második felében megint sokan kerestek albérletet. Ez nem túl jó hír a lakást kereső egyetemistáknak.