Nem emelkedtek az albérletárak, de még mindig sokat kell fizetni egy lakásért - friss számok
Az országos átlagos bérleti díjak 0,1 százalékkal, Budapesten 0,5 százalékkal emelkedtek októberben a szeptemberihez képest.
Az országos átlagos bérleti díjak 0,1 százalékkal, Budapesten 0,5 százalékkal emelkedtek októberben a szeptemberihez képest.
A Rentingo friss felmérése szerint míg a bérbeadók átlagosan havi 192 ezer forintért kínálják a lakásokat, addig a lakáskeresők mindössze 157 ezer forintot fizetnének.
Bár lassult az áremelkedés, mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik szeptembertől egyetemen kezdik a tanévet és albérletben laknak – sajnos nem csak Budapesten drágultak a lakások.
Az elsőévesek egyik legfontosabb feladata, hogy megtalálják a megfelelő kolit vagy lakást. Mivel a kollégiumi férőhelyek száma véges, sokaknak az albérlet jelenthet megoldást. A korrekt árú lakásokat viszont nem is olyan könnyű megszerezni.
Tovább emelkednek az albérletárak, érdemes már a szerződéskötés előtt komolyabban utánanézni a lakások rezsiátlagának.
Ha Budapestre vettek fel egyetemre, de nem kaptok kollégiumi helyet, marad az albérlet vagy a magánkollégium.
Felértékelődtek az albérletpiacon a panellakások. Nem véletlenül: kevesebbet értük fizetni, ráadásul a távfűtéses lakásokra nem vonatkoznak a gázfogyasztást is érintő új rezsiszabályok. Így akkor sem kell túl magas rezsit fizetnetek, ha többen béreltek ki egy nagyobb lakást.
Európa egyetemvárosaiban legalább másfélszer többet kell fizetni az albérletért, mint Budapesten - közölte az Otthon Centrum.
A Rentigo szerint a rezsiárak várható emelkedése fékezni fogja a bérleti díjak másfél éve tartó szárnyalását. Keresettebbek lesznek a kis lakások (ahol az átlagfogyasztás alatt marad a gáz- és az áramfelhasználás), és leértékelődnek majd a nagyobb lakások, amelyeket általában több egyetemista bérel közösen.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után az albérletpiacon is egyre nagyobb lesz a mozgás, sok elsőéves kezdi el nézegetni a lakáshirdetéseket.
Arról nem is beszélve, hogy már a Diákhitellel sem olyan konstrukcióban számolhatnak az egyetemisták, mint egy éve.
Egy év alatt a húsz százalékot is meghaladta a budapesti albérletárak emelkedése, így júniusban átlagosan 173 ezer forintot kértek egy kiadó lakásért a fővárosban - derül ki a Rentingo.com legfrissebb elemzéséből.
A korábbinál még gyorsabb ütemben drágultak az albérletek – derül ki a KSH-ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adataiból. Ha ősszel kezdenétek az egyetemet vagy főiskolát, és nem kaptok kollégiumi helyet, a belváros mellett érdemes körbenézni a XIV., a IX. és a X. kerületben is, ezek ugyanis az olcsóbb városrészek közé tartoznak.
Újabb rekordot döntött a budapesti bérleti díjak emelkedése májusban, ez pedig az egyetemisták, főiskolák kiadásait is megnöveli majd.
Nem csak Budapesten, vidéken is egyre többet kell fizetni egy lakásért - derül ki az ingatlan.com friss felméréséből, ha az áremelkedés folytatódik, a nagy albérletkeresési hajrában nem sok olcsó lakás marad.
Mélyen a zsebébe kell nyúlnia majd annak, aki vidékről a fővárosba megy tanulni, és albérlettel számol. Az árak ugyanis áprilisban elérték a koronavírus-válság előtti szintet - jelentette a Rentingo.com.
Utoljára 2020 júniusában mozogtak ezen a szinten a budapesti bérleti díjak.
Több mint 30 százalékuk túlzsúfolt helyen lakik.
Idén januárban 12 százalékkal került többe egy budapesti albérlet, mint egy évvel ezelőtt.
Ismét drágultak az albérletek. Bár még nem rekordmagasak az árak, szakértők szerint hamarosan a járvány előtti magasságba emelkednek.