Mostantól nem kötelesek az angol törvények szerint tanítani a tengerentúli brit iskolákban
A világ vezető emberi jogi szervezete szerint a szabályok megváltoztatása diszkriminációhoz vezethet.
A világ vezető emberi jogi szervezete szerint a szabályok megváltoztatása diszkriminációhoz vezethet.
Három oktatási program akkreditációját szerezte meg a Debreceni Nemzetközi Iskola (ISD).
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
ACCA-akkreditációt szerzett a néhány évvel ezelőtt alakult Gazdaságtudományi Kar pénzügy és számvitel alapszakja.
ACCA-akkreditációt szerzett ugyanis a Budapesti Corvinus Egyetem számvitel mesterszakja.
De nem a rektor volt az egyetlen. Annyian plagizáltak a bukaresti Alexandru Ioan Cuza Rendőrségi Akadémián, hogy a minisztérium úgy döntött, visszavonja az intézmény akkreditációját.
Öt év után sikerült megszereznie a Budapest Schoolnak az intézmény akkreditációját, így mostantól államilag elismert iskolaként működik.
Nem sikerült megszereznie a Budapest Schoolnak az intézmény akkreditációját, így még idén sem működhetnek államilag elismert iskolaként.
Megerősítette a CEU akkreditációját a Middle States Commission on Higher Education.
Az orosz hatóságok visszavonták a Shaninka akkreditációját, amely Oroszország egyik vezető társadalomtudományi egyeteme.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) bízik benne, hogy a szükséges jogszabályi módosítások megtörténnek, s a MAB európai sztenderdeknek való teljes megfelelése a jövőben biztosított lesz.
Pert indítottak saját egyetemük ellen a Chicago School of Professional Psychology diákjai.
Az Accredibase legfrissebb, 2011-es jelentése szerint elképesztő gyorsasággal szaporodnak a diplomagyárak: az elmúlt...
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) 59 agrárképzésnek öt évre, 12-nek pedig két évre szóló...
Újabb öt évre akkreditálta a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán folyó képzéseket a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs...
Elégedetlenségét fejezte ki Dávid László, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem rektora amiatt, hogy az egyetem akkreditációja továbbra is késik.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) helyett a következő években már az oktatásért felelős miniszter döntene a főiskolák és egyetemek új képzéseinek indításáról – ez olvasható az új felsőoktatási törvény tervezetének januári változatában. A MAB szerepének „újragondolását” többen támogatják – az már most biztos, hogy az akkreditációs rendszer átalakítása komoly vitákat vált majd ki.
Monitoring vizsgálatot indít a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) ősszel a művészeti képzéseknél - mondta Bazsa György, a testület elnöke az Országgyűlés szakbizottsága előtt kedden.
Hat-hétszázezer forintért bárki rendelhet magának jogi, természettudományi, mérnöki vagy tanári oklevelet a brit, spanyol vagy dél-amerikai diplomagyáraktól, az "intézmények" némi felár ellenében a záróvizsga érdemjegyét és a kiállítás dátumát is a vásárlók igényeihez igazítják.
Több tucatnyian éltek panasszal az utóbbi időben a Nyelviskolák Szakmai Egyesületénél (NYESZE); a károsultak elmondása szerint pénznyelő nyelvtanfolyamoknak estek áldozatul - írta pénteki számában a Magyar Hírlap.