Középiskolások számára hirdet történelmi vetélkedőt az OH és a Belügyminisztérium
A vetélkedőn a magyar középiskolák (gimnázium, szakgimnázium) 10-12. évfolyamos tanulói vehetnek részt.
A vetélkedőn a magyar középiskolák (gimnázium, szakgimnázium) 10-12. évfolyamos tanulói vehetnek részt.
Informatikai karbantartás lesz.
Amennyiben bárki megadta az adatait, érdemes jelezni a bankfiókja felé.
Informatikai karbantartás volt az oldalon.
A legfontosabb oktatási adataitokat lekérhetitek az Oktatási Hivatal oldalán, az „oktatási mérföldkövek” szolgáltatással.
Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?
Idén hétezerrel több a nyolcadikos diák, mint tavaly, ráadásul a továbbtanulók egy része biztosra ment és a megszokottnál több középiskolát és tagozatot jelölt meg a jelentkezési lapon. Valószínűleg emiatt is érzi úgy a szülők egy része, hogy ebben a tanévben élesebb a verseny a gimnáziumi helyekért.
Van, ahol rendhagyó módon a Zoomon tartják a szóbeli felvételit, míg más gimnáziumok úgy döntöttek, a járványhelyzet miatt idén egyáltalán nem szerveznek elbeszélgetést, helyette portfóliót kérnek a jelentkezőktől. A középiskoláknak most először kell „covid-biztos” megoldásokat találniuk a felvételire: tavaly éppen azon a napon értek a véget a szóbelik, amikor a járvány miatt elrendelték az iskolák bezárását.
A dokumentumok elbírálása folyamatos, február elsejéig 11 667 kérelem esetében hoztak döntést.
Mutatjuk, hol nézhetitek meg őket.
Az Oktatási Hivatalhoz (OH) közel 11 ezer kérelem érkezett a szülőktől, hogy a gyerekük még egy évet tölthessen az óvodában. A többségét jóvá is hagyták, mindössze 22 esetben pereltek a szülők a halasztás miatt.
Bár idén teljesen másképp alakult az érettségi, mint ahogyan azt megszoktuk, szóbeli vizsgák lesznek, csak kicsit másképpen, mint idáig.
Ha felvételi során megállapítják, hogy a jelentkezéseteket hiányosan nyújtottátok be, felszólítást kaptok a hiányok pótlására. Megnéztük, hogy milyen esetekben.
Aláírásgyűjtésbe kezdett egy tanítónő április 22-én azért, hogy halasszák el az idei év portfólióvédéseit.
Nyilvánosságra hozta a 2020-as őszi érettségi általános tájékoztatóját az Oktatási Hivatal (OH). Mutatjuk a részleteket.
Sokakban felmerült már a kérdés, vajon hogyan fognak zajlani az érettségik a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben. Ugyanúgy lesznek megtartva az írásbelik, ahogy eddig? Esetleg későbbre halasztják őket? Íme az Oktatási Hivatal „válasza”.
A British Council Hungary nyelvvizsgaközpont jelenleg nem biztosítja előírt módon a vizsgázók számára az értékelt vizsgák megtekintését és meghallgatását - indokolta az Oktatási Hivatal az MTI-nek hétfőn, hogy miért függesztették fel három hónapra a központ működését.
Az általános iskoláknak és a felvételizőknek február 19-ig kell elküldenie a kinyomtatott és aláírt felvételi lapokat. A határidő közeleg, azonban sokakat foglalkoztat a kérdés, hogy vajon a leadás után van-e lehetőség a módosításra.
Január óta már nem az óvoda, hanem az Oktatási Hivatal dönt az iskolaérettségről, a változást a Szülői Hang felmérése szerint a szülők 98 százaléka elutasítja - írja közleményében a szervezet.
Január 31-ig, vagyis péntekig kell benyújtaniuk az Oktatási Hivatalhoz a felmentési kérelmet azoknak a szülőknek, akik szeretnék, hogy hatéves gyerekük még egy évig az óvodában maradhasson. Ugyanakkor ha a pedagógiai szakszolgálat még a határidő előtt a felmentést támogató véleményt állít ki, nincs szükség a kérelemre. Itt vannak a részletek.