Farkas Gábor lett a Zeneakadémia új rektora
A rektort később, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter ajánlására a köztársasági elnök nevezi ki.
A rektort később, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter ajánlására a köztársasági elnök nevezi ki.
Harmadjára sem jött össze az új rektor megválasztása.
12-13 éves korában egy iskolai rendezvényen hallott egy fúvószenekart játszani, most a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mesterképzésére jár és rendszeresen méretteti meg magát hangszerével nemzetközi versenyeken is Pusomi Viktória szaxofonos, a budapesti Jezsuita Roma Szakkollégium lakója.
A három kulcsfontosságú vezető és egy főkönyvelő munkatárs távozása után a HÖK kiállt a nyilvánosság elé, miután megelégelték, hogy nem kapnak válaszokat.
Az intézményben a béremelés mellett az is problémát jelent, hogy nagy számban hagyják el a helyet a szakemberek.
Tanácstalanság vagy szándékos időhúzás, hogy a Zeneakadémia rektorjelöltjeinek pályázatai közül még egyet sem küldtek meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusának?
Az eddig ismert jelentkezők mellett két új név is szerepel a listán.
Közben az is kiderült, Kutnyánszky Csaba, az egyetem rektorhelyettese adhatta be az elvileg visszavont, de az interneten fennhagyott pályázatra a jelentkezését. Frissítés: a Concerto Budapest szerint Keller óráit a zeneházukban tartotta meg, sokszor tömbösítve.
Az újat viszont nem a Közszolgállás nevű, korábban sokáig elérhetetlen portálra tették fel, noha elvileg a rektori pályázatokat is ott kellene meghirdetni.
A Kulturális és Innovációs diszkriminatív pályázata ellen már a bécsi, moszkvai, de még a kínai Zeneakadémia vezetői is aggódnak, akik Csák János miniszternek levelet is írtak.
Csák János kulturális és innovációs miniszter szerint olyan személyre van szükség, aki példakép tud lenni a művészetével, nem pedig "egy hivatalnokra."
A zenepedagógusok, előadók, kutatók és alkotóművészek közös nyilatkozatban tiltakoznak a Kulturális és Innovációs Minisztérium által kiírt rektori pályázat ellen.
A hírek szerint az ezzel a címmel illetett nyugdíjas tanárok beadhatják a felmondásukat, mert az extra juttatás nélkül kevésnek tartják a fizetésüket.
Az április 27-i előadás bevételét diplomáciai képviselet juttatja majd el hivatalos törökországi segélyszervezetekhez.
A budapesti intézmények mellett számos vidéki egyetem és a korábban magyar kötődésű külföldi egyetem, a CEU is helyet kapott a Quacquarelli Symonds tudományterületi listáján. Összegyűjtöttük a részletes eredményeket.
Péntektől érvényes a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem új etikai kódexe, amely tiltja az oktatók és a dolgozók számára, hogy „politikai pártok mellett vagy ellen kampányoljanak, vagy azokat minősítsék”.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen hibrid formában kezdődött meg a tavaszi félév: azokat a csoportos órákat, amelyeken több mint hat hallgató vesz részt, online formában tartják meg.
Egyre több egyetem és főiskola tér át hibrid vagy online oktatásra a koronavírus-járvány negyedik hulláma és az egyre növekvő esetszámok miatt. Van olyan intézmény, ahol január elejéig az összes órát és vizsgát online tartják majd meg, máshol vegyes tanrendet rendeltek el.
November végétől online tartják meg azokat az órákat, amelyeken ötnél több hallgató vesz részt – így szigorította járványügyi előírásait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, ahol „fokozottan javasolt” az ffp2-es maszk viselése.