Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Míg a legtöbb diák azért izgul, hogy legalább egy - szerencsésen az első helyen megjelölt - egyetemre, főiskolára felvegyék, addig egy floridai diák összesen 17 intézmény közül választhat.
Ha ezt a tételt húzzátok a töriérettségin, új felfedezéssel villoghattok: az amerikai függetlenségi nyilatkozat egy pergamenmásolatára bukkantak harvardi kutatók egy dél-angliai archívumban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem mellett 9 magyar egyetem került fel a Middle East Technical University - tudományos teljesítmény alapján összeállított - felsőoktatási világrangsorára. Az ELTE lett a legjobb magyar.
Háromszáznyolcvan éve, 1636. október 28-án alapították meg a Massachusetts állambeli Cambridge-ben az Egyesült Államok egyik legrégibb és a világ egyik legjobb egyetemét, a Harvardot.
Sztrájkolnak a világ egyik legjobb és leggazdagabb egyetemének alkalmazottai, mert ők nemigen érzik, hogy a világ egyik leggazdagabb intézményének dolgoznak.
A Harvard Egyetem kutatása szerint, ha egy család egy rosszabb környékről egy jobb, biztonságosabb helyre költözik, a fiatalok sokkal jobban teljesítenek az iskolában és jobb életük lehet.
A Quacquarelli Symonds (QS) évente összeállítja a világ legjobb egyetemeinek listáját. Az elsők közé évek óta szinte ugyanazok az intézmények kerülnek be, és főleg angolszász egyetemek tarolnak. De mennyibe kerül, ha valaki külföldiként szeretne a világ legjobb egyetemeinek egyikén tanulni? Megnéztük, hogy milyen tandíjra kell felkészülnie egy magyar hallgatónak ezeken az egyetemeken.
Az egyetem történetében rekordot jelentő 350 millió dollár (85 milliárd forint) adományt kapott a Harvard közegészségügyi kara, amely számos kulcsfontosságú terület, köztük az egész világot érintő járványok megfékezésére irányuló kutatásokra fordítja az összeget.
Magát rakja össze a papírhajtogatás ősi japán művészete, az origami ihlette új robot, amelyet amerikai tudósok - a Harvard és a Massachusetts Institute of Technology (MIT) szakemberei - fejlesztettek. Amikor kész, magától tud járni is.
Három tanítványa is szerepel a legjobb dokumentumfilmnek járó Oscar-díj jelöltjei között egy filmművészetet oktató harvardi tanárnak, akit ugyan büszkeséggel tölt el egykori diákjainak sikere, de szerényen csak annyit mondott, nem tudja pontosan, mivel járult hozzá jelentős eredményeikhez.