A többnyelvűség lesz a jövő? Az EU szerint igen
A többnyelvűség előnyeinek és kihívásainak feltárása elősegítheti az oktatás, az egészségügy és a bevándorlók beilleszkedésének fejlődését Európában a Bizottság szerint.
A többnyelvűség előnyeinek és kihívásainak feltárása elősegítheti az oktatás, az egészségügy és a bevándorlók beilleszkedésének fejlődését Európában a Bizottság szerint.
Johannes Hahn költségvetési biztos szerint az Európai Bizottságnak hosszú ideje ugyanazok az elvárásai, így a kormánynak tervezetek helyett döntéseket kellene hozni.
A probléma ugyan nem csak Magyarországon jelenik meg, viszont az EU-átlag javult e téren, a tagállamok többsége ugyanis javított a náluk lévő helyzeten.
Hosszú idő után kedden végre hozott némi eredményt a kormány és a tanári szakszervezetek közti tárgyalás. A PSZ és a PDSZ szerint ezek azonban aligha engedmények, sokkal inkább látszatintézkedések, válaszul az unió felől érkező nyomásgyakorlásra.
Január óta megoldatlan az alapítványi egyetemeket érintő uniós források körüli botrány. A kormány korábbi intézkedései nem felelnek meg az Európai Bizottság feltételének, további intézkedésekre pedig egyelőre nem mutatnak hajlandóságot.
Közeledik a nyári szünet, de nem tudjátok még, hogy mi legyen az úti cél a nyaraláshoz? Hoztunk egy kis segítséget a döntéshez.
A miniszter szerint a munkaügyi perek végkimenetele a bíróság kezében van, a béremeléshez szükséges uniós támogatást pedig a "baloldal miatt" nem kapjuk meg.
A kormány magyar állami forrásból fedezi a projektet, amíg nem érkeznek meg az uniós helyreállítási pénzek, azonban jelenleg nem is aktív az oldal, ahol az iskolák igényelhetik a notebookokat.
Az ingyenes utazásra jogosító bérlet mellett ráadásul egy kedvezményekre jogosító kártyát is kaphattok, ha sikeresen pályáztok az Európai Bizottság programjára.
Az akadémiai szabadsággal, a kormányzati befolyással és az autonómia csökkenésével kapcsolatban is kritikát fogalmazott meg az Európai Parlament kulturális és oktatási bizottsága.
Tavaly összesen 60 563 felvételiző jutott be állami ösztöndíjas képzésre, vagyis kezdhette meg úgy az egyetemet, főiskolát, hogy nem kellett tandíjat fizetnie. Idén sok felvételi szabály változott, többek között nyilvánosságra hozták a felsőoktatási intézmények "keretszámait" is, így pontosan lehet látni, hány elsőéves kezdhet ingyenes formában szeptemberben.
Már egy decemberi dokumentumban is ott áll az Európai Bizottság figyelmeztetése, ráadásul Gulyás Gergely nyilatkozatával ellentétben a döntés nem is perelhető.
Rengeteget veszít a felsőoktatás azzal, ha a huszonegy „modellváltó” egyetem végleg kimarad az 1987 óta működő Erasmus-programból. De mit veszítenek az egyetemisták? Hallgatókkal, friss diplomásokkal és szülőkkel beszélgettünk arról, mit jelent számukra az Erasmus – van, aki ezzel az ösztöndíjjal utazott életében először külföldre, más olyan szakmai tapasztalatokat szerzett, amely hazatérve aranyat ért.
A Corvinus és a MOME után a Semmelweis Egyetem is megszólalt az erasmusos kizárás ügyében.
Az Európai Szakszervezeti Szövetség Oktatási Bizottságának európai igazgatója is megszólalt a magyar közoktatás helyzetével kapcsolatban.
Az Európai Uniós megállapodások része a tanári bérek rendezése is, ez eredetileg 2028-ig volt tervben, de két évvel előrébb hozhatja a kormány - a Szabad Európa szerint.
Újra lehet pályázni az ingyenes európai vonatbérletre. Azok jelentkezhetnek, akik 18 évesek.
Az Egyesült Államokban november eleje óta oltják az 5-11 éveseket, már több mint hárommillió gyerek kapta meg a koronavírus elleni vakcinát. Ma pedig az Európai Gyógyszerügynökség is rábólintott az 5 évesnél idősebbek oltásának engedélyezésére.
Bulgária, Lengyelország, Románia és Magyarország - ezekben az EU-s országokban a legalacsonyabb a kezdő tanárok bére, ráadásul nálunk kell a legtöbbet dolgozni ahhoz, hogy egy pedagógus elérje a legmagasabb fizetési fokozatot.
Az Uniónak is feltűnt, hogy nem jön ki a matek a két számlázandó projekt kapcsán.