A Corvinus sorsáról kérdezik Réthelyit hétfőn
Egy éve annak, hogy Budapesti Corvinus Egyetem bezárásáról felröppentek a hírek, de talán a hangos tiltakozások miatt...
Egy éve annak, hogy Budapesti Corvinus Egyetem bezárásáról felröppentek a hírek, de talán a hangos tiltakozások miatt...
Új helyre kerülhet a Budapesti Corvinus Egyetem központi, Fővám téri épületének aulájában található Marx-szobor –...
Hiába szerepel az összes állami egyetem és főiskola az új felsőoktatási törvényben, a kormány előbb-utóbb hozzányúl majd az intézményekhez – mondta az eduline-nak Mészáros Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora, aki úgy tudja, a gazdasági szakokon is lesznek államilag finanszírozott helyek. Igaz, jóval kevesebb, mint eddig volt.
Mindent megtesz a fertőző agyhártyagyulladás terjedése ellen az Állami Népegészségügyi Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ)...
Fertőző agyhártyagyulladással került a Szent László Kórházba a Budapesti Corvinus Egyetem egyik külföldi hallgatója, a...
„Nem vagyok benne biztos” – így válaszolt a Corvinus rektora egy keddi kerekasztal-beszélgetésen arra a kérdésre, mire...
Rostoványi Zsolt foglalhatja el a Budapesti Corvinus Egyetem rektori székét januártól, a felsőoktatási intézmény...
Új miniszteri biztos felel a 2012 januárjától működő Nemzeti Közszolgálati Egyetem elhelyezésért.
Sajnálja, hogy egy kart elveszítenek, de hosszadalmas és megtervezett munka eredménye a Nemzeti Közszolgálati Egyetem létrehozása – mondta Mészáros Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora a Klubrádiónak.
A Budapesti Corvinus Egyetemen is működő CEMS program továbbra is dobogós a Financial Times Master's in Management rangsorában. Ez az elmúlt három év legjobb üzleti képzése.
A Budapesti Corvinus Egyetem hosszú távú fennmaradását és sikerességét reméli Mészáros Tamás rektor, aki erről csütörtökön az intézmény tanévnyitóján beszélt a Művészetek Palotájában.
A patinás Közgázon a megszüntetésről, beolvasztásról szóló spekulációk mellett a csökkenő felvételi keretszámok borzolják az idegeket - írja a HVG.
További korszerűsítési munkálatokat végeznek el a nyári oktatási szünetben a Budapesti Corvinus Egyetem épületeiben, valamint megújulnak a gyakorlati oktatóhelyek, így évi 50 millió forinttal csökkenhetnek a működési költségek.
Két hét múlva kerül a kormány elé a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről szóló előterjesztés, mely a Ludovika főépületét jelöli meg a 2012-ben megnyíló intézmény helyszínének - írja a Népszava.
Átadták a Legvonzóbb Vállalat díjat március 5-én. A 16. alkalommal átadott díj alapjául szolgáló kutatásban több mint 4700 közgazdász és műszaki hallgató vett részt, összesen 15 felsőoktatási intézményből. A tíz legvonzóbb vállalat névsorán túl a felmérés eredményéből többek között az is kiderül, hogy a pályakezdő műszaki hallgatók nettó kezdő fizetési elvárásai a 156 és 189 ezer forint között mozognak, míg a közgazdász hallgatók 138 és 177 ezer forint minimális nettó fizetésért is elhelyezkednének, de a fizetés szempontja csak az ötödik, illetve a hetedik helyen áll. A díjat mindkét hallgatói csoport körében az Audi Hungaria Motor Kft. kapta.
A Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épületeit kellett szerdán megint kiüríteni bombariadó miatt, az idén immár harmadszor. Béres László ezredes szerint nem lehet egyértelműen kijelenti, hogy a vizsgaidőszakkal van összefüggésben a sorozatos bombariadó. A IX. kerületi kapitányság széleskörű nyomozást indított közveszéllyel fenyegetés miatt.
A nagyobb, külföldi tulajdonú, Közép-Magyarországon elhelyezkedő, és exportra termelő cégek szívják fel a legtöbb pályakezdő közgazdászt és pénzügyest. A kisebb cégek sokat akarnak alkalmazottaiktól, és jobban félnek a friss diplomásoktól, - akik viszont a Big4-ról álmodoznak, fizetési igényeik pedig sokszor jóval túllépik a reális határt. Munkaerő-piaci körkép a gazdasági végzettségűek szemével.
A diploma megszerzése után legalább öt évig Magyarországon kell munkát vállalniuk a Demján Sándor Alapítvány szociális ösztöndíját elnyerőknek - erről mostantól nyilatkozatot kell aláírniuk a diákoknak.
Az első diploma megszerzése tetszik-nem tetszik ma már szinte rutinfeladatnak számít. A továbbtanulás egyre inkább a posztgraduális, szakirányú képzések felé tolódik, az egyetemek és főiskolák egyre bővülő választékkal várják a specializálódni készülő diplomásokat. Belőlük pedig egyre több van: ma már minden harmadik diák tervezi, hogy az első diploma után is visszaül az iskolapadba.
Könnyen rögös útra tévedhetnek azok a felvételire készülő diákok, akik nem néznek jól körül az egyetemek-főiskolák kínálatában, és az sem árt, ha ismerik az utóbbi pár év felvételi eredményeit.