Ilyen szak még nincs a magyar egyetemeken, űrmérnököket képez 2022-től a BME
Űrmérnök és építmény-informatikai mesterképzést indít jövő szeptembertől - Magyarországon elsőként - a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Űrmérnök és építmény-informatikai mesterképzést indít jövő szeptembertől - Magyarországon elsőként - a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szerdán benyújtott törvényjavaslata szerint az állami fenntartású egyetemeken dolgozók is megkapják a kétszer 15 százalékos béremelést.
A tanévkezdés óta nem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) az első, ahol a kötelező maszkhasználat mellett döntöttek.
Az első időpont már most megtelt.
Az egyetem erről nemrég a hallgatókat is tájékoztatta.
Az utóbbi hónapokban több egyetem is bejelentette, hogy űrkutatáshoz kapcsolódó képzést vagy programot indít. A kormány most természettudományos végzettségűek jelentkezését várja.
A legtöbb egyetemen a napokban kezdődött a beiratkozás és a tantárgyfelvétel, a koronavírus-járvány miatt az intézmények azonban idén is szigorú szabályokkal vágnak neki a tanévnek. Mutatjuk, kell-e maszk a Corvinuson vagy az ELTE kampuszain, lesz-e lázmérés Miskolcon, és milyen vészforgatókönyvekkel készül az őszi szemeszterre a szegedi egyetem.
Van olyan egyetem, ahol szeptembertől a 150 főnél nagyobb előadásokat csak online lehet megtartani, máshol ezt a határt 50 főnél húzták meg. Olyan intézmény is van, ahol három forgatókönyvet is kidolgoztak a következő félévre, azok közül a járványügyi helyzet alapján "választanak" majd. Pár héttel a szeptemberi szemeszterkezdés előtt arról kérdeztük az egyetemeket, milyen szabályokkal készülnek az új tanévre.
Szerintük az egyetem számtalan szabályt megszegve szervezte meg a ki- és átköltöztetéseket. A BME Építőmérnöki Karának hallgatói érdekképviselete komoly állásfoglalást adott ki a kollégiumi beköltözések miatt.
A BME azt ígéri, hogy a beköltözni nem tudóknak „teljes körű oktatási szolgáltatást” fognak biztosítani.
Ugyanis szeptember második hetére zarándokok és a szervezők kaphatják meg a szobáikat.
Majdnem 4800 elsőéves kezdhet szeptemberben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), az alapképzésekre felvett állami ösztöndíjasok átlagpontszáma meghaladja a 425-öt.
Ha ti is ezekre a karokra felvételiztetek, akkor nagy versenyre számíthattok idén a helyekért. Összeszedtük, melyek a legnépszerűbb egyetemi-főiskolai karok az idei felvételin.
Egy 50 éves atomreaktor a város közepén, egy monumentális épület a Duna partján, amelyben száz évvel ezelőtt még vasúti vágány is volt, és az ország egyik legmagasabb épülete. Cikksorozatunk második részében újabb tíz különleges egyetemi épületet mutatunk nektek – ezúttal Budapesten néztünk körül. A következő egy hétben szavazhattok is arra az épületre, amelyet a legszebbnek/legérdekesebbnek találtok.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
Czigány Tibor korábban az egyetemen tanult, illetve a Gépészmérnöki Kar dékánja is volt.
Nem, nem a paksi atomerőműre gondoltunk, Budapesten is van egy atomreaktor. Nem új épület - évtizedek óta ott áll a Műegyetem campusán,
Az egyetemista rájött, hogy nincs igazán alternatívája a BKK Futárnak. Olyan alkalmazást pedig végképp nem találni, ahol egy helyen lenne az összes város menetrendje, ezért úgy döntött, csinál egyet.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk mostani részében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) számainak jártunk utána.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnél (BME) is el tudná képzelni a modellváltást Stumpf István, a felsőoktatási modellváltás koordinációjáért felelős kormánybiztos. Az ELTE viszont nem olyan egyszerűen alakítható át - tette hozzá.