A Respray a napokban "debütált" az egyik budaörsi drogériában, de hamarosan más településeken is elérhető lesz.
BME-s hallgatók fejlesztették ki a Respray automatát - számolt be oldalán a Műegyetem.
Réti Andor és Zámbó Gergely, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gépészmérnök alapszakos hallgatói évek óta dolgoznak a veszélyes hulladéknak számító, alumíniumból készült dezodorok számának csökkentését célzó ötletükön a BME Z10 inkubátorházában. A hallgatók olyan hajtógázmentes technológiát dolgoztak ki, melynek köszönhetően a dezodoros alumíniumpalackok többször is újratölthetők, ezzel jelentős mértékben csökkentve a hulladék mennyiségét.
Az első automatával tölthető deospray technológiát a napokban vezették be az egyik budaörsi drogériában, de hamarosan több budapesti és Budapest közeli településen is elérhető lesz.
Bér Réti Andor szerint a 75 ml űrtartalmú palackok csak feleakkorák, mint a boltokban elérhető 150 ml-es dezodorok, a hajtógázok hiánya miatt a beltartalmuk valójában akár hosszabb időre is elegendő, mint a hagyományos dezodoroké.
„Egy palack 5 alkalommal tölthető újra, ez a mennyiség pedig – egyedi igények függvényében – akár 6-12 hónapra is elegendő, ráadásul a felhasználó negyedére csökkentheti a dezodorhasználatból adódó CO2 lábnyomát” - mondta.