Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A HÖOK nem ért egyet a hallgatói átsorolás szigorításával, egyes szakokon ugyanis előfordulhat, hogy már azért is átkerül a hallgató önköltséges képzésre, ha egy tárgyat nem teljesít.
Júliusban kiderül, hogy ki kerül be állami ösztöndíjas, illetve önköltséges képzésre. Ugyanakkor nem dőlhetnek hátra az ingyen tanulók sem, a fizetős hallgatóknak pedig minden tanév végén van esélyük, hogy ösztöndíjas helyet szerezzenek. A legfontosabb tudnivalók az átsorolásról.
Hány kreditet kell szereznetek, ha továbbra is állami ösztöndíjasként szeretnétek tanulni? Már az első félév után átsorolhatnak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Már pályázhattok az idei Út a diplomához elnevezésű ösztöndíjra, amellyel akár 350 ezer forintos tandíjtámogatást vagy 125 ezer forintos ösztöndíjat is szerezhettek. Íme, a részletek.
Az ösztöndíjak nagy részét csak az állami ösztöndíjas hallgatók pályázhatják meg, ami plusz érvágás az önköltséges diákoknak. Most összeszedtük azokat az ösztöndíjakat, amelyek rajtuk is sokat segíthetnek.
Bő egy évtized alatt jelentősen csökkent a költségtérítéses formában felvett hallgatók száma a felsőoktatásban - írta csütörtöki számában a Magyar Hírlap.
Csupán néhány száz felvételizőnek jelent majd megoldást a HÖOK és az erőforrás-minisztérium megállapodása, amely alapján a tizenhat népszerű szakon 2014-ben is lesznek állami ösztöndíjas helyek, de központi ponthatárt határoznak meg. Az már most biztos, hogy a jelentkezők többsége a magas ponthatárok miatt csak önköltséges helyet szerez majd - utánanéztünk, mennyit kell fizetniük.
Mennyibe kerül a diploma megszerzése, ha olyan szakra felvételiztek, amelyen központi - magas - ponthatárt húznak 2014-ben? Kipróbáltuk a Diákhitel Központ kalkulátorát.
Ma még jelentkezhettek a keresztféléves felvételire - állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzések közül is válogathattok. Utánajártunk, melyik mesterszakon kell a legtöbbet fizetnetek, ha önköltséges helyet szereztek.
November 15-ig jelentkezhettek a keresztféléves felvételire: az alapképzéseket kizárólag önköltséges formában hirdethetik meg az egyetemek és főiskolák. Megnéztük, mennyibe kerülnek a tavalyi keresztféléves felvételi legnépszerűbb képzései 2014-ben.
Hányan szereztek állami ösztöndíjas helyet az egyetemeken és főiskolákon? Hogyan csökkent a támogatott hallgatói helyek száma az elmúlt években? A nap infografikája.
Szerda este kihirdették a 2013-as felvételi ponthatárokat - meglepő, de néhány önköltséges szakhoz jóval magasabb pontszámra volt szükség, mint a legtöbb állami ösztöndíjas képzéshez. Íme, a tíz legmagasabb ponthatár az önköltséges alap- és osztatlan szakokon.
Hány kreditet kell szerezni ahhoz, hogy az egyetem, főiskola ne sorolja át a hallgatót állami ösztöndíjasról önköltséges képzésre? Újabb olvasói kérdésére válaszoltunk.
2013 szeptemberétől a felsőfokú szakképzést a felsőoktatási szakképzés váltja fel: az új, kétéves képzéseket csak egyetemek és főiskolák indíthatják el. Megnéztük, mennyit kell fizetnetek a legdrágább szakokon.
80 ezren szereznének állami ösztöndíjas helyet a 2013-as felvételin. Tavaly 51 ezren kerültek be ösztöndíjas helyre: ez a szám idén várhatóan magasabb lesz, de néhány szakon biztosan csökkenni fog a támogatott képzésben résztvevők száma.