Pont ezért a hat dologért érdemes regisztrálni, az Oktatási Hivatal "oktatási életút adatai" között ugyanis régen elfeledett bizonyítványokat és fontos adatokat is megtalálhattok, amire akár a felvételinél is szükségetek lehet.
Ahogy már az elindítása után megírtuk, az Oktatási Mérföldkövek szolgáltatás olyan, mint egy oktatási időutazás: megjelenik benne az összes bizonyítvány, oklevél, azonosítók, kódok, dokumentumok, dátumok, gyakorlatilag minden. A lekérdezéshez csak egy Ügyfélkapu-azonosítóra van szükség (itt nézhetitek meg, hogyan érdemes használni).
Az oktatási életút adatait szolgáltató egyes nyilvántartások a következő időponttól tartalmaznak adatokat:
• a köznevelési tanulói és alkalmazotti nyilvántartás: 2005. áprilistól;
• a nyelvvizsgák nyelvvizsga-anyakönyveinek nyilvántartása: 2007. január 1-től;
• a felsőoktatási hallgatói, illetve alkalmazotti személyi törzs: 2006. február 1-étől;
• a kétszintű érettségi vizsgák során keletkezett érettségi dokumentumok, a vizsgaeredmények és meghatározott vizsgakörülmények nyilvántartása: 2005-től;
• az Oktatási Igazolványok Intézményi Adminisztrációs Rendszere: 2003-tól;
• az országos köznevelési szakértői, szaktanácsadói, vizsgaelnöki névjegyzék: 2009-től.
|
1. Nyelvvizsga- és érettségi bizonyítvány adatai
A felvételihez is szülkségetek lehet a nyelvvizsgátok számára a többletpontokhoz, ha a mérföldköveken nézitek, egy helyen találjátok meg az összes adatot. Hasonlóan az érettségi eredményeitekhez és az érettségi bizonyítványotok adataihoz.
2. Felsőfokú oklevél adatai
Szintén eléritek a diplomátok összes adatát, ha szükségetek van rá és éppen nincs kéznél, vagy már bekeretezve a szüleitek dicsőségfalán figyel a diplomátok.
3. Felhasznált állami ösztöndíjas félévek száma
A nyilvántartási időbe eső felhasznált állami ösztöndíjas féléveitek számát és a még elhasználható féléveitek számát is megnézhetitek. Ha a fenti időkorlát előtt kezdtétek az egyetemet, akkor nem biztos, hogy a helyes adatot mutatja a rendszer - bővebb infót itt találtok a féléveitek számáról.
4. Oktatási azonosítószám
Akár erre is szükésgetek lehete - a félreértések elkerülése végett: az oktatási azonosító: 11 számjegyből áll, ez nem ugyanaz, mint az iskolák OM kódja (azonosító), ami 6 számjegyből áll.
5. Oktatási életút
Az oldalon megtudhatjátok, hogy mettől meddig, melyik oktatási intézményben tanultatok - ha elfelejtettétek volna.
6. Diákigazolvány-adatok
Ennek is nagy szerepe van a mindennapokban, ha még diákbérletet vesztek vagy diákkedvezményekre vagytok jogosultak.