Bár csak a középiskolák és egyetemek álltak át online oktatásra, és az általános iskolákban továbbra is személyes oktatás van, mégis egyre több szülő dönt úgy, hogy kiveszi gyerekét az iskolából a vírus miatt.
Van, aki örül a döntésnek, és olyan is, aki eldöntötte, nem engedi gyermekét iskolába. Még a szülőket is megosztotta az, hogy az általános iskolák nem állnak át távoktatásra szerdától. Az ATV híradójának egy budaörsi iskolaigazgató azt mondta, náluk egyre több szülő veszi ki gyermekét az iskolából.
A mai naptól online zajlik az oktatás a középiskolában és az egyetemeken, az általános iskolákban viszont a megszokott módon folytatódik a tanítás. A szülők egy része egyetért a döntéssel, mert korábban sem működött náluk a digitális oktatás, vagy nem tudták megoldani, hogy otthon maradjanak a gyerekükkel, másik részük viszont annyira félti általános iskolás gyerekét, hogy nem viszi be.
"Valljuk be őszintén, hogy nagyon-nagyon sok tanár nem adja úgy le az anyagot, ahogy kellene. Nyilván nekik is új a helyzet, de én azt gondolom, hogy nem megoldott az, hogy digitális oktatásra álljunk át"
- mondta egy szülő a híradónak. Mások nem az oktatás miatt aggódnak első sorban, hanem a vírus miatt: "Most az egyetlen felelős szülői döntésnek azt gondolom, hogyha itthon tartom a gyerekeimet. Ezzel a pedagógusokat és a bent lévő gyerekeknek a biztonságát is elő tudom segíteni, és bízom abban, hogy rövid időn belül mégiscsak megvalósul ez a zárás" - hangzott el a riportban.
A budaörsi Hermann Ottó Általános Iskola igazgatója azt mondta, a 750 diákból jelenleg is nagyjából 150-160-an hiányoznak. "Mondjuk, azt mondom, hogy olyan 30-40 tanuló biztos, hogy csak azért van otthon, mert kikérték az iskolából. Ez most nagyon-nagyon begyűrűzött, egyre több olyan kikérőt kapok, ami kizárólag azért van, mert féltik a gyereküket, vagy féltik a családtagokat" – tette hozzá.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) már az intézkedések előtt is az iskolák bezárást sürgette. Arra kérték a szülőket, hogy ne küldjék iskolába, óvodába a gyerekeiket.
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elnöke összeszedte mivel értenek egyet és mivel nem, az iskolát érintő kormányzati döntések közül. Egy biztos: a kérdések száma nem lett alacsonyabb.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|