szerző:
Kurucz Tünde
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Koltay András amellett, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és Médiatanács elnöke, papíron az MCC Szólásszabadság Műhelyét vezeti, és az ottani munkájának nincsen túl sok nyoma.

Vadai Ágnes, DK-es képviselő írásban nyújtott be kérdést a Direkt36 oknyomozó portál cikke nyomán a  Mathias Corvinus Collegium fizetéseivel kapcsolatban, amit Polt Péter legfőbb ügyész feljelentésnek tekintett, és továbbított a rendőrségnek

A portál információi szerint az MCC műhelyének Koltayn kívül nem volt más munkatársa 2023-ban. Az MCC szerint tavaly az NMHH elnöke 32 rendezvényen (köztük 2 MCC-en) adott elő. Bár azt nem tudni, hogy ezeken melyik minőségében vett részt. Az viszont érdekes, hogy több MCC-s diák is csak Direkt36 kérdéséből tudta meg, hogy Koltay a szervezetnél is dolgozik.

Vadai Ágnes arra volt az írásban benyújtott kérdése alapján kíváncsi, hogy "valóban olyan kifizetések vannak az MCC-nél, amik mögött nincsen teljesítés?" Polt Péter erre szűkszavúan csak annyit reagált, hogy kérdést feljelentésként értékelte, továbbította is a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájának.

Korábban Vadai az Eduline gólyatáboros cikke miatt is tett fel írásban kérdést Poltnak, amit a legfőbb ügyész szintén feljelentésnek tekintett és elküldött a rendőrségnek. Azonban nem sokkal később megszüntették a nyomozást.

Akkor az eset kapcsán a rendőrség azt vizsgálta, hogy a BME VIK bodajki gólyatáborában kényszerítették-e, megalázták-e az elsősöket, kiszolgáltatott helyzetben voltak-e a gólyák, és történt-e becsületsértés. A rendőrség szerint mivel a gólyák bármikor elhagyhatták a tábort, ezért nem tekinthetőek kiszolgáltatott személyeknek. Emellett pedig a "kényszerítés bűncselekmény objektív feltételei nem álltak fent, így e bűncselekmény megvalósítása sem állt fent" és az sem volt megállapítható, hogy a gólyatáborban történtek csorbították a diákok becsületét a bűncselekmény megállapításához szükséges mértékben.