Egyetem nincs, de az iroda hosszas keresgélés után végre megvan, és az alkalmazottak sem panaszkodhatnak a béreikre a Fudan Hungary Egyetemért Alapítványnál.
Elutasította a feljelentést a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány ügyében, mert találtak egy papírcetlire kiragasztott e-mail címet az alapítvány állítólagos székhelyén - írta meg a 24.hu.
Vadai Ágnes országgyűlési képviselő azt követően fordult az ügyészséghez, hogy a nyár elején Tompos Márton, a Momentum alapító tagja megpróbált utánajárni annak, mi van most az egyelőre továbbra sem létező Fudan Egyetemmel, aminek az alapítványa, a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány korábban nem csak egy 6 milliárd forintos támogatást kapott, de azt a területet is, ahová a Diákvárost tervezték.
A helyszínre látogató politikus nem talált semmit, az alapítvány székhelyeként működő irodaház a látogatásakor üres volt. A cégbírósági dokumentumok szerint az alapítvány jelenlegi székhelye a Kéthly Anna téren található irodaházban van, ott azonban Tompos Mártonnak azt mondták, az alapítvány már áprilisban eltűnt, és a Márvány utcai székhelyen sem tudtak új információkkal szolgálni.
Polt Péter legfőbb ügyész a rendőrséget bízta meg az ügy kivizsgálásával, melynek során a BRFK először feljelentés-kiegészítést rendelt el gazdasági adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása bűntettének gyanúja miatt, majd adatgyűjtést is végeztek. Mindezek alapján megállapították, hogy a Kéthly Anna téren található irodaház hetedik emeleti helyiségében „fellelhető és működik is” a Fudan alapítvány. Annak recepcióján ugyanis rendelkezésre álltak a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány elérhetőségei, sőt, annak logóját is megtalálták, alatta pedig az elektronikus elérhetőségét, vagyis az e-mail címét.
Igaz, ez a 24.hu helyszínre látogató újságírója szerint csak egy papírcetlin szerepel.
Ezen megpróbálták felkeresni az alapítványt és többek között azt is megtudni, hogy hány alkalmazottjuk van és egyetem hiányában milyen tevékenységeket végeznek, választ viszont egyelőre nem kaptak.
Az alapítvány a 2023-as beszámolója szerint jelenleg közel 6,7 milliárd forintos tőkével rendelkezik. A lap azt írja, tavaly mintegy 123 millió forintot fordítottak személyi juttatásokra, ebből 90 millió forint a vezetők fizetésére ment el; 2,1 millió forint például a főigazgató bérére, de az öt kuratóriumi tagnak is havi 811 ezer forint jár. .