szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy hónapja tombol a nyári szünidő, a felvételizőknek pedig már csak alig több mint 10 napot kell várniuk a ponthatárok érkezéséig. Közben (még mindig) sorra mondanak fel a pedagógusok és rohamosan növekszenek az álláshirdetések számai, de a felsőoktatás is igen aktív volt a héten: új szakokat jelentettek be, megoldás viszont még mindig nincs a csereprogramok ügyében.

Szeptember végéig jelezhetik a távozásukat a státusztörvény miatt felmondó pedagógusok

Szeptember 15-ig értesítik a pedagógusokat arról, milyen lesz 2024. január 1-től az új szerződésük, akik aztán a hónap végéig dönthetnek el, elfogadják-e azt, vagy nem. Vannak azonban, akik már ezt sem várják meg, a héten felmondott például az ország legismertebb töritanára, a "Jocó bácsi világa" nevű Facebook-oldalt működtető Balatoni József is, aki megelégelte, hogy pedagógusként "hozzájárult" egy rossz rendszer működéséhez.

Véget ért az ügyintézési időszak

Július 12-én éjfélig módosíthatták az adataikat vagy a sorrendjüket, és tölthettek fel új dokumentumokat az E-felvételi rendszerébe azok a diákok, akik idén felvételiznek. A pontok számításáról ebben a cikkben írtunk nektek, azt pedig, hogy milyen algoritmus dönti el, végül kik kerülnek be egy adott szakra, itt olvashatjátok el.

Csak feltételesen fogadta el a modellváltó egyetemek pályázatát a Tempus Közalapítvány

Július 13-án kellett döntést hoznia a jövő évi csereprogramok támogatásáról a Tempus Közalapítványnak. Mivel a kormány és az Európai Bizottság között továbbra sincs megegyezés az alapítványi egyetemek befagyasztott támogatásairól, az Tempus Közalapítvány úgy határozott, egyelőre csak feltételesen fogadja el a modellváltó intézmények pályázatait, a pénzt pedig csak abban az esetben kapják meg, ha november 23-ig döntés születik az ügyben. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

 

Közszolgálati kommunikációs mesterszak indul az NKE-n

Szeptembertől új, közszolgálati kommunikációs menedzsment szakirány indul a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, amire leghamarabb a pótfelvételi időszakában jelentkezhetnek majd a diákok.

Az egyetem szerint a mesterképzés tantervét "valós munkaerőpiaci igények" alapján dolgozták ki, tekintve, hogy "az utóbbi években a közigazgatásban és a közszférában jelentős igény mutatkozott képzett kommunikátorok iránt", de a hazai kínálatában eddig nem volt olyan képzés, ami ezt kifejezetten a közszolgálat és a közigazgatási szervek sajátos igényeihez igazítva adná át.

Ismét szóba kerülhetett a Budapesti Műszaki Egyetem modellváltása

Tárgyalások kezdődtek a Kulturális és Innovációs Minisztérium, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem között, melyen valószínűleg ismét felmerült az egyelőre továbbra is állami fenntartásban működő intézmény modellváltása. Bár az egyetem rektora, Czigány Tibor határozottan ellenzi a modellváltást, az intézményre extra nyomást gyakorol, hogy jóval kevesebb állami támogatást kap, mint az alapítványi formában működő felsőoktatási intézmények, ez pedig a jelenlegi költségvetés alapján a csőd szélére sodorta az egyetemet.

Hivatalos: öt háromnapos hétvége és maratoni hosszúságú karácsony vár ránk 2024-ben

Nem kapták meg a tankerület medencéit a ferencvárosi napközis gyerekek

A rendőrség kiképzőközpontjában strandolhatnak a nyarat napközis táborban töltő gyerekek Ferencvárosban, mert a tankerület "nem engedte át" a medencéit számukra. Döme Zsuzsanna, Ferencváros alpolgármestere szerint a gyerekek heti egyszer fürdőzhetnek a rendőrség és az önkormányzat jóvoltából, ami azon dolgozik, hogy minél színesebbé tegye a vakációt azoknak a gyerekeknek, akiknek dolgoznak a szüleik és napközis táborban töltik a nyarat.

 

Rohamosan nő a tanító és óvodapedagógus álláshirdetések száma

Egy hónap alatt a duplájára nőtt az iskolai ás óvodai álláshirdetések száma. A státusztörvény elfogadása óta folyamatosan mondanak fel a tanárok, így egyre több hirdetést adnak fel a közszolgállás.gov.hu-n. A pedagógushiányt a Pedagógus Egység grafikonon is szemlélteti, ezt ide kattintva láthatjátok.