Ha még gondolkodtok azon, hogy melyik egyetem jogászképzését jelöljétek meg első helyen, akkor hoztunk egy kis összesítőt a tavalyi ponthatárokról, hogy megkönnyítsük a döntéseteket.
Évek óta az egyik legnépszerűbb szak a felvételizők körében a jogászképzés, ahová (nem önköltséges módon) híresen nehéz bekerülni. A tavalyi évben is szinte minden egyetemen minimum 400 pont kellett a felvételhez. A HVG rangsora szerinti legjobb jogi karra, az ELTE ÁJK-ra való bejutáshoz 2023-ban 477 pontra volt szükség, amelyhez gyakorlatilag színjeles eredményekkel kellett bírnia a jelentkezőknek.
A legfontosabb tudnivalók a 2024-es érettségi osztályozásáról és a felsőoktatási felvételiről |
|
Az Oktatási Hivatal legfrissebb statisztikái szerint idén 4178-an jelölték meg első helyen az osztatlan jogászképzést. Alig egy hónap múlva, július 24-én kiderül, hogy idén hányan kerülnek be közülük, addig is viszonyítási alapul itt vannak a tavalyi ponthatárok az államilag támogatott, nappali tagozatos osztatlan jogász szakon:
- DE-ÁJK: 434
- ELTE-ÁJK: 477
- KRE-ÁJK: 441
- ME-ÁJK: 397
- PPKE-JÁK: 467
- PTE-ÁJK: 435
- SZE-DFK: 404
- SZTE-ÁJK: 438
Ha szeretnétek biztosra menni, már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát. Számolgatnátok? Itt megnézhetitek, milyen adatokat kell megadnotok, melyik pontszámítással jártok jobban, és hogyan működik a kalkulátor.
|
Ahogy a fenti adatokból kiderül, a fővárosi jogi karokat tekintve a legmagasabb pontszám az ELTE-re való felvételhez volt szükséges, őt követte szorosan a Pázmány, majd a Károli. A vidéki egyetemek között a szegedi vezetett, mögötte nem sokkal álltak a pécsi és a debreceni egyetemek, a legkevesebb pont pedig a győri és a miskolci egyetemeken kellett a jogászképzésre való felvételihez.