Megosztottnak tűnik a tanártársadalom Pukliék bejelentésével kapcsolatban
Erősen megoszlanak a vélemények arról, hogy mekkora sikere lesz a március 30-i polgári engedetlenségnek.
Erősen megoszlanak a vélemények arról, hogy mekkora sikere lesz a március 30-i polgári engedetlenségnek.
Az állásukkal játszanak a március 30-án sztrájkba lépő pedagógusok egy munkajogász szerint, azonban nehezen hihető, hogy több ezer tanárt kirúgjanak.
A megkérdezettek több mint háromnegyede ért egyet a tiltakozó pedagógusokkal. Ráadásul kétharmaduk még a sztrájkot is elfogadható eszköznek tekinti – erre jutott a Medián a HVG felkérésére.
A 2017-re tervezett érettségi változtatások visszavonását követeli a Történelemtanárok Egylete, és szeretnék, ha nem kéne céltalanul évszámokat magolni.
A PDSZ szerint nem kötelezhetők arra diákok, hogy máskor pótolják a kiesett napot.
A Magyar Idők szerint egy budai iskolában „inzultus” érte azokat, akik nem vettek fel kockás inget pénteken.
Egy térkép segít azoknak a szülőknek, akik február 29-én nem küldik iskolába a gyereküket. A kockás ingesek is rajta vannak.
A Társaság a Szabadságjogokért egy kisokosban szedte össze, mihez van joga szülőnek, tanárnak, diáknak, ha tiltakozni akar.
Nem fél, hogy eltávolítják posztjáról, és újabb meglepetéseket ígér a tiltakozások egyik vezéralakja, Pukli István, a budapesti Teleki Blanka Gimnázium igazgatója.
Váratlan helyről kaptak támogatást a tanárok, ugyanis egy fideszes képviselő ma kockás inges képet posztolt magáról.
Rengeteg diák ment ma kockás ingben iskolába, szolidaritást vállalva a tiltakozó tanáraikkal. Elárasztották a Facebookot a fotók.
A pedagógusok sztrájkbizottsága szervezett tüntetést 11 órára a Kossuth térre. A megmozduláshoz több, más ágazat szakszervezete is csatlakozott, és az ország számos pontjáról érkeztek demonstrálók a fővárosba. A héten a köznevelési kerekasztal nem hozott áttörést, és a sztrájkbizottság sem tudott dűlőre jutni a kormánnyal az oktatásban tapasztalható rossz állapotok megoldásáról.
Kedd délután mindenki elégedettnek tűnt, a kerekasztal résztvevői meglepően pozitívnak tűntek mindkét oldalon, és eredményesnek ítélték a megbeszélést. Ennek ellenére a szervezőkben fel sem merült, hogy ne tartsák meg a szombatra tervezett tiltakozást a Kossuth téren. Sőt, a telekis igazgató és a hermanos közalkalmazotti tanács elnöke gyakorlatilag elhatárolódott a tárgyalásokkal elégedett hermanos igazgatótól. Máris szakadnak a tiltakozók?
Kaliforniai diákok úgy döntöttek, hogy egy napra a lányok fiúnak, a fiúk pedig lánynak öltöznek, így mennek iskolába.
Az iskolatitkárok és a pedagógiai asszisztensek is tiltakoznak, ők is aláírásgyűjtésbe kezdtek. Az átlag 100 ezer forintot sem elérő nettó bérük emelését követelik.
Miskolcon, Budapesten és további kilenc városában vonultak utcára délután a pedagógusok. A megmozdulások előtt az azokat kirobbantó miskolci Herman Ottó Gimnázium tantestületének nyílt levelét már közel 30 ezren írták alá, köztük 600 intézmény. Többek közt leterheltség, a forráshiány és a központosítás a legnagyobb gond a tiltakozók szerint.
Az intézményekben már törölték is a tanfelügyeleti látogatásokat.
A Hívatlanul Hálózat szerint nem szabad leülni a Balog Zoltán által életre hívott köznevelési kerekasztalhoz. A PSZ szerint a kormány csak az időt akarja húzni.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium tanári kara is csatlakozott a Miskolcról indult, mára már egyértelműen országossá vált tiltakozáshoz.
Nagy-Britanniában alig találnak megfelelő iskolaigazgatókat, de legkevésbé a béreket okolják a pályaelhagyásért. Az itthon tiltakozó tanárok szerint sem az alacsony fizetés a legnagyobb gond.