Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem egyedi eset, hogy a nagy izgalomban vagy kapkodásban nem a helyes párosításban írjátok meg az esszékérdéseket az írásbeli második felében. Mutatjuk, mi a szabály ilyen esetekben az értékelésnél.
A mai történelemérettségiről is megkérdeztünk titeket - a vélemények a matekhoz hasonlóan megoszlanak. Van aki nagyon nehéznek, van aki könnyebbnek érezte a mai vizsgát.
A középszintű történelemérettségi esszéfeladatai között nem volt modern- vagy jelenkori téma, a feladatok a digitális oktatás elrendelése előtt tanult témákra fókuszáltak – mondta az Eduline-nak Szabó Roland, a budapesti Szent István Gimnázium történelem szakos vezetőtanára, az ELTE Történelem Segédtudományai Tanszékének oktatója.
Az elmúlt percekben közzétettük a középszintű töriérettségi rövid választ igénylő feladatinak és esszéfeladatainak megoldási javaslatait - ebben a cikkben az összes feladatok és mind a négy esszét megtaláljátok.
Aki a török terjeszkedésről szóló feladatot választotta, most megnézheti, milyen szakszavakat és fogalmakat kellett belefoglalni az esszébe. A középszintű történelemérettségi első hosszú esszéjének megoldási javaslatát itt találjátok.
Elég volt az idő az összes feladatra? Milyennek éreztétek a rövid feladatok kérdéseit, elégedettek vagytok a forrásokkal és milyennek találtátok az idei esszékérdéseket? Mondjátok el mit gondoltok a középszintű feladatokról.
A középszintű történelemérettségi első, rövidebb feladatokból álló részében összesen 50 pontot lehetett gyűjteni. Ti hány pontot szereztetek? Itt találjátok a rövid feladatok szaktanár által kidolgozott, nem hivatalos megoldását.
A mai történelemvizsgával véget érnek a minden végzősnek kötelező tárgyak, ezek után már az idegennyelvi vizsgák és a természettudományos tárgyak jönnek. Most megnézhetitek, hogy a százalékos eredményeitek milyen érdemjegyeknek felelnek meg középszinten és emelt szinten.
A vizsgázóknak nagyon kell figyelniük arra, hogy a források pontosan melyik korszakról szólnak. Főleg a rövid esszéknél, ott lehet a leginkább elhasalni – mondta az Eduline által megkérdezett szaktanár a középszintű történelemérettségi második részéről.
A hűbériségről, a dualizmus kori iparról, a szovjet ideológiáról és a török terjeszkedésről is kaptak esszéfeladatot a diákok a középszintű történelemérettségi második részében.
Nem tartja nehéznek az idei középszintű történelemérettségi első, rövid feladatokból álló részét az Eduline által megkérdezett szaktanár, szerinte olyan témákat érintenek a kérdések, amelyek népszerűek a diákok körében. Azt mondja, bár az iskolák egy részében valószínűleg nem jutottak el a jelenkorig, az Alaptörvényről szóló feladatot a forrás alapján így is meg lehet oldani.
Az athéni demokráciával, a középkori építészettel és Mátyás uralkodásával kapcsolatos feladatot is kaptak a diákok a középszintű történelemérettségi első, rövid feladatokból álló részében. Az egyik feladat teljes egészében a jelenlegi Alaptörvényről szól.
Az esszéírás az egyik nagyon fontos része a történelemérettséginek, hiszen a megszerezhető 100 pontból 50 a szöveges, kifejtendő feladatokra jár. De vajon milyen a helyes esszé? Összeszedtük a vizsga előtti utolsó pillanatra, hogy mire érdemes odafigyelni.