Nemzeti Pedagóguskar: a diplomások átlagbérének legalább 85 százalékára kell emelni a pedagógusok fizetését
Hat pontban foglalta össze a Nemzeti Pedagóguskar, milyen lépéseket kellene tenni a tanárhiány megfékezéséért.
Hat pontban foglalta össze a Nemzeti Pedagóguskar, milyen lépéseket kellene tenni a tanárhiány megfékezéséért.
Több százan sorakoztak fel az oktatás és a pedagógusok érdekében Pécsett péntek reggel.
Nem elégedettek a kormány 5 százalékos ajánlatával, hamarosan sztrájkról dönt Nagy-Britannia két legnagyobb tanári szakszervezete is.
A kormány elkötelezett a pedagógusok bérének további emelésében, azt egyedül a baloldal akadályozza - írta a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) az MTI-hez eljuttatott közleményben.
A friss reprezentatív kutatást szerint a magyarok többsége támogatja a tanárok törekvéseit, és nem az Európai Uniótól várják a tanárbérek rendezését.
Tanári béremelésre szükség van, de nem lehet a gyerekek rovására polgári engedetlenségi mozgalmat indítani – erről beszélt Kövér László, az Országgyűlés elnöke hétfő este a hvg.hu tudósítása szerint.
Pintér Sándor belügyminiszternek és Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárnak írt nyílt levelet egy fővárosi pedagógus, miután átvette a tankerület fenyegető levelét.
Egyre több tanár csatlakozik a tiltakozásokhoz, az igazán komoly megmozdulások azonban októberben-novemberben jöhetnek – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
No comment – ezzel a kísérőszöveggel osztotta meg a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) azt a két álláshirdetést, amelyben egy budapesti középiskola keres délutános takarítót, valamint történelemtanárt.
Polgári engedetlenségi akcióba kezdett az újpesti Lázár Ervin Általános Iskola nyolc pedagógusa péntek reggel, az első és a második órát nem tartották meg, így vállaltak szolidaritást a miskolci Herman Ottó Gimnázium felmentett igazgatóhelyettesével.
A Móricz Zsigmond körtéren tartottak flashmobot a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium tanárai, így tiltakoztak a fenyegetések, a szakmai egyeztetés hiánya, a diákok leterheltsége, a siralmas bérek, a döntéshozók cinikus megnyilvánulásai ellen.
Délután négykor kezdődött a Diákok a tanárokért csoport tüntetése a Bazilika előtt. Középiskolások, tanárok és szülők követelték a kormánytól, hogy emelje a pedagógusok bérét, adjon megoldást a tanárhiányra, teremtsen élhetőbb körülményeket az oktatásban, legyen "tanítható és tanulható" mennyiségű és minőségű a tananyag.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a hazai és a nemzetközi közvéleményhez fordul a kormány elhibázott oktatáspolitikája miatt - áll a tanév első napján kiadott kiáltványban.
Azonnal és radikálisan változtassanak az oktatáspolitikájukon, emeljék meg a pedagógusok fizetését, és gondolják újra a munkaterhelést – ezt követeli a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete.
Erről Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a szombati kormányinfón.
Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a felvételi eredmények után beszélt arról, milyen következményei lesznek annak, hogy nagyon kevés egyetemista kezd idén pedagógusképzésen.
Azonnali fizetésemelést követel a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a miniszterelnöknek írt levelében, továbbá követeli a kisadózó vállalkozások tételes adójáról (kata) és a rezsicsökkentésről szóló rendelkezések visszavonását, azokról a szakmai, társadalmi egyeztetés megkezdését.
Ha a mostani pedagógusbéreket háromszor tíz százalékkal emelné a kormány, az körülbelül bruttó 400 ezer forintos kezdő bért jelentene.
A tanárok követelése jogos, a bérek valóban alacsonyak – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Inforádió Aréna című műsorában hétfő este.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője is meghívást kapott arra a keddi online konzultációra, amelyet az Európai Bizottság kezdeményezett – írja a Népszava.