A Móricz Zsigmond körtéren tartottak flashmobot a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium tanárai, így tiltakoztak a fenyegetések, a szakmai egyeztetés hiánya, a diákok leterheltsége, a siralmas bérek, a döntéshozók cinikus megnyilvánulásai ellen.
A szakgimnázium egyik tanára az Eduline kérdésére a tiltakozó akció helyszínén azt mondta, ezzel az akcióval szeretnék felhívni a figyelmet az oktatásban tapasztalható problémákra. Egy másik pedagógus hozzátette: más iskolákban megfenyegették azokat, akik polgári engedetlenségi akcióval tiltakoztak, ezért más eszközt kellett választaniuk.
Polgári engedetlenség helyett tiltakozó akcióval áll ki a pedagógusok mellett a budapesti Nemes Nagy Ágnes Gimnázium a Móricz Zsigmond Körtéren.
Posted by eduline.hu on Thursday, September 15, 2022
A szakgimnázium tanárai korábban eljuttatták az Eduline-nak nyilatkozatukat. Ebben az áll, hogy akciójuk nem a kollégáik, nem az iskola vezetősége, és főleg nem a tanítványaik ellen irányul, „sőt az ő érdekeiket szem előtt tartva cselekszünk”.
Kiállásunkkal továbbra is tiltakozunk az ellen, hogy kormányrendeletben veszik el és gyengítik végsőkig érdekérvényesítésünk minden lehetséges törvényes módját.
Tiltakozunk az ellen, hogy erkölcsi alapon történő felállásunkra a kormány fenyegetéssel válaszol.
Tiltakozunk az ellen, hogy diákjainkkal zsarolnak bennünket, és etikátlan, munkakerülő gazembereknek állítanak be minket előttük s a közvélemény előtt egyaránt.
Tiltakozunk az ellen, hogy egy esetlegesen mindössze nyolc általánost végzett határvadász már rövidke két hónapos kiképzése alatt is többet keres egy több diplomás, évek óta dolgozó tanárnál.
Tiltakozunk az ellen, hogy Európában a magyar pedagógusok kapják messze a legalacsonyabb bért a kormányuktól.
Tiltakozunk az ellen, hogy megfosztottak bennünket, a szülőket és családokat a szabad tankönyvválasztás jogától.
Tiltakozunk a silány minőségű egyentankönyvek ellen.
Tiltakozunk a szakmaiatlan, helyenként határozottan és feleslegesen átpolitizált Nemzeti Alaptanterv ellen.
Tiltakozunk a tanárok túlterheltsége ellen. Európában Magyarországon a legmagasabb a kötelezően letanítandó heti tanórák száma. A 22-28 tanóra nem a teljes munkaidőnk, csupán annak a tanteremben töltött része. Egy átlagos létszámú osztály átlagos hosszúságú esszédolgozatainak javítása és értékelése 10-15 óra.
Tiltakozunk túlóráink ki nem fizetése ellen.
Tiltakozunk a feleslegesen bürokratikus és időrabló adminisztrációs terhek ellen.
Tiltakozunk a diákjaink már-már embertelen leterheltsége ellen.
Tiltakozunk a döntéshozók bennünket célzó cinikus, pökhendi, szarkasztikus megnyilvánulásai ellen.
Tiltakozunk az ellen, hogy ugyanezen döntéshozók ellenünk hangolják a közvéleményt, megfosztva így ezt az egyik legszebb hivatást maradék becsületétől is.
Tiltakozunk a szakmai párbeszéd teljes hiánya ellen.
Tiltakozunk az irányunkban mutatott bántó és alaptalan bizalmatlanság ellen.
Tiltakozunk az ellen, ahogyan és ahová a kormány a TUDÁST árazza Magyarországon.
Tiltakozunk a sehová nem vezető, anyagi előrejutást sem garantáló, a közvéleményt ellenben remekül félrevezető pedagógus-életpályamodell ellen.
Tiltakozunk a lassan kialakuló és állandósuló szegregáló oktatási rendszer ellen – akinek ugyanis nincs pénze megfizetni az alapítványi, külföldi vagy magániskolát, közintézményeinkben gyermeke - a fent felsorolt okokból kifolyólag – már nem jut versenyképes tudáshoz
- írják.
Hozzáteszik: szeretik a tanítványaikat, értük hinniük kell egy jobb, igazabb és szabadabb iskolában, a tudás értékállóságában, „de hitünkhöz fogódzót és támogatást már egyáltalán nem kapunk”.„Tiltakozásunk segélykiáltás. Sziréna. Világítótorony. Viharjelzés. Akkor is, ha sokak szerint üres házban, őrlángként pislákol” – fogalmaztak.